Malá cena medvědů - Kolín - 24.10.2015 - Kačka druhá, Jana třetí

Úvod » Aktuality » Malá cena medvědů - Kolín - 24.10.2015 - Kačka druhá, Jana třetí

Dvě auta dovezla našich 9 střelců do Kolína. Špatná adresa v propozicích přivedla k bloudění asi všechny účastníky, my jsme výjimkou nebyli. Zvláště druhé auto, které jelo bez navigace, přijelo na poslední chvíli. Ale protože pořadatelé měli trochu zpoždění, stihli jsme všechno v pohodě.

Výsledky našich nebyly špatné, ale zdá se, že střelecký svět v kategoriích mládeže se hodně vyrovnává! Počítalo se i u mládeže na desetiny (ale samozřejmě i na celé body), což hodně střelců a trenérů zaskočilo. Nicméně vyhlašování výsledků se protahovalo a protože jsme museli stavět střelnici na naše zítřejší závody, odjeli jsme. Nevíme tak ani vlastně, které výsledky byly ty hlavní! Ale budeme uvádět ty podle pravidel, tedy na celé body.

V kategorii do 12 let byla Kačka Mikulčíková druhá a Jana Burdová třetí - střelci na prvních třech místech měli 299 bodů a rozhodovaly středové desítky. Kačka si střelila devítku v poslední položce, Jana v první. Klára Boháčková 288 bodů je takový normál a Ondra Zerzán 281 bodů - to je v jeho malorážkové formě podnormál! V kategorii do 14 let nastřílela Jana Bublová po slabším začátku 293 bodů, což stačilo na 11. místo. Méně, než by měla, nastřílela Anežka Šedková - 273 bodů, když lépe začala, ale třetí a čtvrtá položka byly slabší. Mezi muži stříleli 3 naši - nejlepší byl věkem ještě dorostenec Radek Mikulčík, který skončil na slušném čtvrtém místě jen 4 desetiny bodu za třetím, na první dvě místa, kde skončili reprezentanti Nymburský a Nepejchal, měl ale značnou ztrátu. Přesto 604,6 bodu není špatný výsledek (na celé 582 bodů, o 7 bodů více než Ditrych, který před ním skončil v hodnocení na desetiny bodu!). Mikulčík starší asi s 560,8 bodu spokojen nebyl (jako obvykle :-)), ale Míra Pavlíček na tom byl hůř - 526,1 bodu.

Máme li hodnotit výpravu z pohledu toho, že jsme nedávno začali s tréninky a byly to naše první závody, nebylo to zase tak špatné! V mládeži nejen Kačka, ale i Jana Burdová potvrdily, že by mohly navázet na loňské vysoké nástřely a pokud se přidá i Klára, rýsuje se i slušné družstvo v obou kategoriích - do 12 let Mikulčíková, Boháčková a Regnerová, do 14 let Bublová, Burdová, Zerzán. A Radek začíná sezónu lépe, než tu předešlou skončil (i když asi letos bude většinu závodů střílet disciplínu 60 ran, takže zase tolik ke srovnání není), což je také dobrá zpráva.

Zpět na výpis