MČR - Plzeň 9.-11. září 2016 - bronz Radka Mikulčíka

Úvod » Aktuality » MČR - Plzeň 9.-11. září 2016 - bronz Radka Mikulčíka

Na MČR do Plzně se odjíždělo trochu komlikovaně - muži začínali v pátek, dorost střílel až v neděli. Odjíždělo se také bez trenéra, který dal přednost jachtě v Jadranském moři. Fotky ze závodu najdete zde.

Čekali jsme, že o medaile bude bojovat Radek Mikulčík ve standardu 3x40, a o přední umístění se pokusí i Klára Boháčková a Kačka Mikulčíková. Nakonec všechno bylo trochu jinak. V týdnu před soutěží se na nás osud vyřádil - Vojta Záborec skončil na JIPce v liberecké nemocnici, kde si pobyl pár dnů, ale do Plzně nakonec jel, Jirka Kočí a Jana Burdová nemohli odcestovat pro zlomeniny rukou těsně před odjezdem a Mikulčíkovi přišli těsně před konáním soutěže o dlouholetého člena rodiny - fenku Astu, což nejhůře zapůsobilo na Kačku. Prostě nebyl to pro naše střelce nejlepší týden!

V pátek stříleli muži a junioři malorážku leže. V mužích skončil z našich nejlépe Pavel Boháček - 605,3 bodu a 40.  místo. Petr Záborec byl na 58. místě - nezvládl začátek a hlavně konec závodu (poslední položka 96,8 bodu). Hynek Mikulčík 591,5 bodu a 64. místo a Míra Pavlíček tuto kategorii uzavíral s 567,6 body. Celkově lze říci, že výkony našich byly poznamenány nevyrovnanými položkami (například u Pavla byla hodně rozdílná první a druhá polovina závodu, ostatní střídali dobré položky se špatnými) a všichni zůstali za svými nejlepšími výsledky. V juniorech se naopak Radkovi Mikulčíkovi celkem dařilo - v základním závodě skončil pátý ve svém lepším výsledku 617,1 bodu, ve finále si potom umístění zlepšil - skončil třetí za naším olympionikem Nepejchalem a výborným ležačkářem Cestrem. Na druhé místo mu scházelo 6 desetinek bodu. Mistrovství tak pro nás začalo víc než dobře, protože disciplína leže není Radkovou nejsilnější...

V sobotu stříleli muži a junioři těžkých 3x40 ran. V mužích skončil Pavel na 21. místě se slušnými 1115 body, Hynek byl o 3 místa za ním (1071 bodů). Jejich výsledky odpovídaly tomu, s čím na mistrovství odjížděli. V juniorech jsme doufali, že se povede Radkovi. Také on střílel slušně - 1136 bodů v základním závodě je sice kousek za jeho osobákem (nedařilo se mu zejména vkleče - 368 b., ostatní polohy byly slušné - leže 394, stoje 374), ale před sezónou bychom takový výsledek brali všemi deseti. Ve finále se mu však nedařilo - a opět v tom měl prsty jeho klečák. Výsledkem tak bylo osmé místo - tady jsme doufali v lepší umístění.

V neděli střílel dorost. I když jsme byli oslabeni zraněními, věřili jsme, že zejména některým z našich děvčat se zadaří. Ale nepovedlo se, i když umístění Kláry Boháčkové na 8. místě je výborné, protože patřila k nejmladším účastnicím a ze svého ročníku byla nejlepší. Soupeřky před ní byly starší až o 5 let! Ostatní naše střelkyně už na tom byly hůře. Kačka Mikulčíková nastřílela nejhorší výsledek sezóny - 565 bodů, Nikča Regnerová 563 bodů. Naši dorostenci na tom ale byli hůř - nejlepší z nich, Ondra Zerzán, nastřílel 564 bodů a skončil na 38. místě, Vítek Škrbel a Vojta Záborec měli 559 bodů a nejméně měl sice z našich Vojta Černý, ale toho musíme pochválit - v poslední době se stále zlepšuje a 550 bodů je jeho osobákem. Ale také v této kategorii většina našich střelců patřila k nejmladším, takže mají v této kategorii před sebou ještě několik MČR.

Teď už nás čekají jen menší závody, poslední z nich by měl být ten, který sezónu tradičně uzavírá - Nová Paka v polovině října. V tomto termínu už ale někteří z našich dorostenců budou na krajském soustředění v České Lípě, kde se bude střílet vzduchová puška stoje, takže tyto závody se budou týkat hlavně těch mladších (nar. 2004 a 2005) a dospělých.

Zpět na výpis