1. kolo 26. ročníku Liberecké vzduchovkové ligy je za námi

Úvod » Aktuality » 1. kolo 26. ročníku Liberecké vzduchovkové ligy je za námi

A byl to nářez! Rekord v počtu soutěžících a zcela zaručeně i v nabídce naší jídelny - musíme říct, že oboje bylo neskutečné. Fotky z ligy najdete v naší fotogalerii a pokud by vás neuspokojily, všimli jsme si, že fotila Šárka Hubená z Manušic, takže na jejich Rajčeti najdete určitě také spoustu dobrých fotek.

V účasti jsme sice opět překonali rekord (celkem 165 střílejících, z toho 61 mládeže leže, 70 puškařů a 34 pistolářů), ale musíme se zamyslet zcela vážně nad tím, kolik startujících naše liga (a potažmo tělocvična ZŠ Vrchlického s 20 stavy) unese. Určitě není zcela normální začínat ráno v 8 střílet a v 8 večer končit – a to nejen pro střílející, ale i pro pořadatele. Zamyslíme se nad tím, i když je nám jasné, že ti, kteří soutěž letos začali, by v ní měli pokračovat a termíny už také nezměníme…

Kladem (v tomto případě možná ne až takovým) bylo, že se omluvilo minimum přihlášených střelců a neomluvené neúčasti by se daly spočítat na polovině prstů jedné ruky. Ukazuje to na slušný díl zodpovědnosti účastníků naší ligy a to nás těší.

Výkony některých účastníků nás také potěšily – 5 střelených třístovek a k tomu 7x střelených 299 bodů snad přesvědčí i ty, kteří tvrdí, že na přitahovací terče se leže střílet nedá (a jsme rádi, že den před našimi závody se k nám jako druzí v ČR přidali v užívání spiethů pro ležáky v Jiříkově – i tady bez problémů). Vyzdvihnout a popřát ke slušným výsledkům musíme Matěji Zmátlovi, který ve VzPu do 16 let nastřílel 408,9 bodu, v dorostu Daniela Kokošková z Dukly Plzeň nastřílela 413,2 bodu a dobře jí sekundovali i Karolína Brabcová z Manušic (412,4 b.) a domácí Radek Mikulčík (ještě zesláblý nemocí 411,0 b.). Ve VzPi musíme pochválit Jindru Plíška z Č. Lípy v dorostu (369 b.), v mužích Pavla Barabasheva z Prahy (562 b.) a také Jardu Šmejdu z Vrchlabí, který v seniorech nastřílel 559 bodů. Když si uvědomíme, že tyto výsledky stříleli v poměrně rušném prostředí našeho NONSTOP systému, je třeba před nimi smeknout – na druhé straně těžko najdete jiné závody, kde si tak dobře procvičíte schopnost soustředění, která bude teď asi ještě více potřeba se zavedením hudby při střeleckých závodech. Tu jsme si na naší lize zatím nemohli dovolit – hluku je na střelnici i tak dost. Ale co není, může být, už na tom pracujeme…

Pro účastníky 2. kola připomínáme, že na druhé kolo budeme startovku dělat podle 1. kola a přihlašovat se nemusíte (možná ani nesmíte, už se opravdu nevejdete) – jen v dostatečném předstihu prosím pošlete odhlášku vy, kteří se druhého kola nezúčastníte. Změny nějaké sice budou (snaha o zařazení pistolářů do jednoho bloku se evidentně nezdařila), ale nebudou se týkat rozšíření počtu směn a věříme, že budou k vašemu dobru (a když ne vašemu, tak alespoň vašich kolegů).

Zpět na výpis