2. kolo naší Liberecké ligy - neděle 6. listopadu 2016

Úvod » Aktuality » 2. kolo naší Liberecké ligy - neděle 6. listopadu 2016

První listopadovou neděli se na ZŠ Vrchlického v Liberci sešlo celkem 167 střílejících (60 leže, 67 stoje a 40 pistolářů). Asi nemá cenu připomínat, že je to opět rekord v účasti. V podstatě jsou to rekordy proti naší vůli, mnoho střelců jsme museli odmítnout a příští rok opravdu budeme muset nějakým způsobem naši ligu reorganizovat (nebo omezit účast). Ale je možné, že na příštím kole nás bude méně – nově zavedená hudba na střelišti se všem nelíbila („na hudbu si můžu zajít na diskotéku, tady chci mít klid – už mě tu neuvidíte“) a tak se i může stát, že bychom mohli vzít další (zatím odmítané) zájemce... Ale uvidíme, jak se situace vyvine na příštím kole, kde budeme v diskotéce pokračovat – kdo u nás na 2.kole nebyl, tak diskotéka to byla velmi umírněná. Ale účastníci se určitě k hudbě vyjádří... Fotky ze závodu najdete zde.

Slušné výsledky z 1.kola pokračovaly - najdete je zde, včetně stavu po dvou kolech. Opět musíme pochválit pár třístovkářů, i když nastřílet třístovky na obou kolech se povedlo jen Kahanovi z Jablonce. V mladším dorostu byl se svým výkonem určitě spokojený Zmátlo z Kolína – přes 410 bodů určitě často nestřílí! Stejně tak pistolář Plíšek z České Lípy, který v dorostu nastřílel 377 bodů. Jinak hodnotnější výsledky z našeho pohledu opět předváděli pistoláři, ale to už můžete sami posoudit pohledem do příloh.

Těšíme se na vás na 3. kole, právo účasti mají ti, kteří se už alespoň jednoho kola zúčastnili a ev. jen opravdové výjimky – rekordy v účasti už překonávat nechceme… A byť se objevují hlasy, že střelci k nám jezdí ani ne tak si zastřílet, jako hlavně se najíst, věříme, že to není míněno úplně vážně. I když co se hvězd (ať už těch michelinských nebo Polreichových) týče, je pravda, že v naší kuchyni se jich v růžových tričkách SSK Liberec pohybuje podstatně víc, než mají ty nejslavnější restaurace světa.

Startovku na další kolo zveřejníme opět týden před soutěží a prosíme ty, kteří nebudou moci přijet, aby dali vědět – oproti 1.kolu se účastníci s omluvami trochu pohoršili, i když v zásadě je samozřejmě lepší i omluva v neděli ráno, než žádná (obojí se vyskytlo :-)).

Zpět na výpis