Naši na posledním kole Liberecké ligy

Úvod » Aktuality » Naši na posledním kole Liberecké ligy

Vezmeme to od nejmladších po nejstarší kategorie.

Do 12 let leže - Nikče Regnerové se podařil trochu lepší výsledek a díky němu se dostala na 2. místo v celkovém hodnocení za jasnou vítězku Vašků z Jablonce. Byl to Nikčin nejlepší výsledek s novou zbraní a přiznala se, že jediná devítka byla její nepozornost. Nikča by si už potřebovala střelit 300 - uvidíme, co následující závody. V této kategorii poprvé startovali naši začátečníci - nejlepší byl Jakub Mládek s 249 body, druhý byl Petr Trnovský s 232 body a Michal Malinovský na svém prvním závodu střelil 209 bodů.

Do 14 let - před závodem bylo 5 adeptů na celkové vítězství v lize a nakonec ho obhájila naše Kačka Mikulčíková, která střelila 300 bodů a 30 centrů! 300 bodů střelil také Vojta Záborec, ale ten  měl horší třetí započítávaný závod a tak skončil sedmý. Klára Boháčková a Jana Burdová střelili 299 bodů (Jana s novou zbraní) a v nabité kategorii byla celkově Klára šestá a Jana sedmá. Opět (abychom nepřeháněli, podruhé v této sezóně) se nedařilo Ondrovi Zerzánovi - někdy nastřílí opravdu málo, a to se stalo i nyní - 281 bodů je zcela mimo jeho možnosti! V celkovém hodnocení skončil Ondra až na 3.  místě. Poprvé si zastříleli naši začátečníci - Pavel Molnár výborných 271 a Petr Herrmann slušných 250 bodů s chybami, pramenícími z neznalosti. Oba pojedou na závody do Jiříkova, uvidíme, jak se jim povede...

Stoje do 16 let - tady máme závodníky, kteří to zkouší, ale jejich hlavní disciplínou je střelba leže, nebo začátečníky. Zatím se všichni na  závodech pohybují v závěru výsledkovky, ale víme, jak těžké jsou začátky zvláště v této disciplíně. Tentokrát nejvíce nastřílel Ondra Zerzán - 335,3 bodu, Vojta Černý 329,4 a Jana Burdová, která má zatím za sebou nejméně tréninku 317,4.

Stoje do 18 let - vyhrál náš Radek Mikulčík, který sice poslední kolo nestřílel, protože byl v Plzni na nominačních závodech na ME, ale protože se započítávají 3 nejlepší kola ze 4, nevadilo to. Devátý skončil Vítek Škrbel, který nastřílel na 3. kole svůj lepší výsledek, ale pořád zůstává za svými možnostmi.

V ženách jsme měli jen začínající Ivu Vencovou, která nastřílela na desetinu stejný výsledek jako na předposledním kole a nakonec skončila celkově šestá.

A muži v pušce 60 ran - Hynek Mikulčík jako rozhodčí na čáře dvě poslední kola vynechal a tak naším nejlepším střelcem byl Petr Záborec celkově na 6. místě (na posledním kole svých lepších 581,8 bodů), Míra Pavlíček na posledním kole nastřílel také svůj nadprůměr - 551,4 bodu a celkově skončil devátý. V seniorech Jirka Miškovský také dvě poslední kola vynechal, takže na umístění na předních místech také šanci neměl.

A na závěr jsme si nechali naše pistoláře - v ženách Alena Burdová nastřílela po zdravotní pauze slušných 358 bodů a byla celkově bronzová a v mužích Jirka Blaška na posledním kole nezopakoval svůj výborný výkon z 2. kola, nastřílel 545 bodů
a o 4 body mu uteklo celkové 3. místo.

Zpět na výpis