Zahájení přihlášek na GP Liberec a GP Syner

Úvod » Aktuality » Zahájení přihlášek na GP Liberec a GP Syner

Přípravy na naši GP jsou v plném proudu. S tím pochopitelně přicházejí i některé problémy - jedny čekáte, druhé vás zaskočí. Minule nás zaskočily problémy se zapůjčením poloviny elektronických stavů - 20 stavů z Polska bylo bez problémů, ty domácí si prý půjčit nemůžeme, protože středisko, pod které patříme, dodává svoje střelce do špatného vrcholového klubu. Nicméně jsme problém vyřešili - ze zahraničí dovezeme 40 stavů, byť finanační náklady nebudou malé.
Nyní (od soboty 2.12.) byly zahájeny přihlášky pro zahraniční střelce a členy našich sedmi regionálních center. Zahraniční zájemce jsme zařadili, pro ty z nich, kteří se ještě nerozhodli, jsme zřídili časově omezené rezervace. Pro naše regionální centra, kteří mají zařazené reprezentanty A, B, C a kategorie M, jsme cestou prezidenta svazu rozeslali neveřejnou internetovou adresu, na které mohou během víkendu přihlašovat své závodníky. A pro ostatní jsme připravili veřejnou adresu pro přihlášky až na pondělí v 18 hodin. Byť nám to někteří vytýkají, myslíme, si, že pokud se jedná o závod určený pro zařazování do reprezentačního žebříčku, mají mít střediska přednost.
Jaké však bylo naše překvapení, když nám v sobotu dopoledne začaly přicházet přihlášky plzeňských (ale i jiných) pistolářů, kteří prokazatelně ve střediscích nejsou (byť je tam někteří i uváděli!). Kdyby byli, měli bychom suverénně nejstarší reprezentaci na světě, o kategorii M (=mládež) ani nemluvě. Zřejmě někdo na Západočeském pistolovém poháru, který se v Plzni v sobotu střílel, uvolnil neveřejnou adresu všem. O odpovědnosti takového člověka si samozřejmě myslíme svoje, že náš záměr umožnit přednostní přihlášení střediskům šel vniveč je také jasné. Ale jak k tomu přijdou ostatní střelci, pro které bude adresa na přihlašování přístupná na stránkách Libereckého krajského sdružení až v pondělí v 18 hodin, to jim vysvětlit neumíme! V každém případě už víme, jak to příští rok nedělat - naštěstí do příští GP máme dost času vymyslet něco jiného...
PS. Vymazat všechny přihlášené nestřediskové domácí závodníky, jak nám někdo už navrhoval, také asi není řešení - nebyli jsme při tom, třeba v tom byl někdo i nevinně. Ano, víme, že v téměř padesáti už by dotyčný (dotyčná) mohl(a) vědět něco o tom, co je to sportovec, zařazený do střediska. Ale na druhou stranu, kdoví... Jen pocity těch, kteří tuto možnost neměli a budou se chtít přihlašovat podle pravidel, zveřejněných v propozicích, bychom sdílet nechtěli. V některých případech bude totiž možná jejich snaha marná, přestože se poprvé po pětadvaceti letech v Liberci bude střílet po oba dny v pěti směnách.

Zpět na výpis