Radek Mikulčík na ME - Györ únor 2018

Úvod » Aktuality » Radek Mikulčík na ME - Györ únor 2018

Radek byl zařazen do reprezentace po dobrých výsledcích v průběhu letošní sezóny. Osobní rekord si střelil na důležitých závodech v Mnichově, ale potom se mu již tolik nedařilo. A zlepšení nepřišlo ani na ME...
Ale ve svém prvním závodě v soutěži jednotlivců to vypadalo na začátku úplně jinak. Radek byl po prvních dvou položkách mezi nejlepšími juniory, na pozdějšího vítěze kvalifikace, našeho Filipa Nepejchala, ztrácel jen jednu desetinu. Mohla za to i jedna z nejvyšších položek celého závodu - po první položce se slušnými 103,1 dal Radek druhou položku 105,3. Ale je možné, že tato položka mohla i za to, že se Radek tak trochu sesypal a další položka byla jen 101,9 a další dokonce 97,4! Nakonec s 610,6 body (jeden z nejhorších Radkových výsledků v této sezóně vůbec) skončil na 48. místě.
V další závodě - soutěži týmů, startoval se svými kolegy Nepejchalem a Tichým. V hodnocené třicítce nastřílel 307,4 bodů, což sice bylo o tři body méně než Radek Tichý a o 6 bodů méně, než Filip, ale v součtu to znamenalo nejlepší výsledek v kvalifikaci pro naše družstvo a postup do čtvtfinále! Ve čtvrtfinále skončili třetí (o jeden bod za vítěznými Rusy a sedm desetin za Chorvaty a dostali se mezi poslední čtyři družstva, která bojovala o medaili. Zde nakonec skončili na čtvrtém místě za Rusy, Chorvaty a Italy.
Pro Radka určitě cenná zkušenost, věříme, že ji dokáže využít ve své další sportovní kariéře.

Zpět na výpis