První den je za námi aneb jak to vypadalo na GP Liberec 19. ledna 2019

Úvod » Aktuality » První den je za námi aneb jak to vypadalo na GP Liberec 19. ledna 2019

Po mnoha týdnech příprav máme za sebou pátek, kdy se stavěla elektronika a ladily poslední detaily a sobotu, kdy proběhl první den dvoudenní soutěže. Výsledky základního závodu a finálových klání najdete zde. Na stovky fotek se můžete podívat tady. A co všechno se dělo v prvním dnu se dozvíte, když si přečtete další řádky.
Nějak si ani nemůžeme vybavit, co zaskřípalo - snad nám bude štěstí přát i zítra. Poděkovat, kromě angažovaných členů našeho klubu (a že jich bylo!), musíme i rozhodčím - hlavnímu, Luboši Bílkovi a také Přemkovi Mrňákovi, který jako by byl z našeho klubu, tolik závodů nám pomáhá zajišťovat. V klidu probíhal první den i pro další obětavce - Fandu Poláčka a Milana Macha, kteří nejdříve zbourali střelnici v Plzni, potom ji postavili u nás a teď už ji "jen" obsluhují... A že si na ně vymýšlíme pěkný voloviny - soutěž dorostu, kde se počítá první a poslední rána a k tomu se připočte jedna rána, kterou si dopředu vybere střelec (a vítěz "bere" novou vzduchovku firmy Vaškent za 55 tisíc korun) nebo superfinále podle vzoru z Polska, kde proti sobě střílí puškaři a pistoláři a vítěz bere 1000 €.  
V pátek nám šlo stavění pěkně od ruky a byli jsme hotovi hodně brzy, takže někteří z nás se mohli i vyspat. Venca připravil hezké reklamy, které byly připevněné nejen na střeleckých stolcích, ale i na stěnách a všichni konstatovali, že od loňska jsme opět pokročili, prostor vynikl i použitím ohrádek, vypůjčených od místních extraligových stolních tenistů, které perfektně oddělily střelce od ostatních.
Po odstřílení pistolových disciplín hned následovalo pistolářské dvojfinále, které rozhodlo o tom, že v pistolích byli viditelně lepší zahraniční střelci, vylosovali se majitelé zakoupených čísel z nichž dva se mohli zúčastnit superfinále po boku vítězů jednotlivých kategorií a bojovat s nimi o 1000 € a už nastupovali puškaři. Nejdříve dorost, který bojoval a vzduchovku, kterou do soutěže věnovala firma Vaškent - vítězem se stala Kája Martínková z Manušic. Hned po odstřílení puškařů následovalo puškařské dvojfinále a vyhlášení výsledků pušek - tentokrát byli lepší závodníci z ČR! Časový prostor před superfinále vyplnila skvělá bubenická show ve tmě se světelnými efekty (původně zamýšlená účast s bubenickým vystoupením mezi ranami superfinále se nakonec nerealizovala, protože osvětlení s pomalu nabíhajícími světly tomu nepřálo) a potom už přišlo superfinále, ve kterém si 1000 éček vystřílela Nikola Foistová, i když její poslední rána nebyla nic moc, ale německá pistolářka na tom byla s nervy ještě hůře! A to se ještě musíme zmínit o tom, že po dlouhé době na soutěž zavítal opět primátor Liberce - neohlášeně, skromně, ale o to víc jsme si toho považovali. Kromě primátora jsme přivítali opět antidopingovou kontrolu, která trochu pozdržela vyhlášení výsledků, protože odvedla první dva muže a první dvě ženy, aby od nich získala (v některých případech rychleji, v jiných pomaleji) vzorky... A hned po vyhlášení už se majitelé vstupenek na banket shromažďovali v prostoru občerstvení, aby pojedli, popovídali si s kolegy a popili (a někteří i absolvovali degustaci od destilérské firmy se specializací na rum a whiskey).
Prostě mimořádně vydařený den, kde ani sebekritičtí pořadatelé nenašli moc chybiček a už se daří na zítřek. Věříme, že s nimi se těší i všichni účastníci a hlavně samotní střelci. I tentokráte je ve hře soutěž o slušnou cenu - tentokráte pro ty, kteří střílí VzPu 60. Ten nejlepší si bude moci nechat ušít střelecké oblečení od indické firmy Capapia a zadarmo tak získat kalhoty a kabát, ve kterých střílí Sidi, Bartnik a další skvělí kolegové!

Zpět na výpis