Druhý den víkendového střílení v Liberci - GP Syner 20. ledna 2019

Úvod » Aktuality » Druhý den víkendového střílení v Liberci - GP Syner 20. ledna 2019

V sobotu to z pořadatelského pohledu probíhalo na jedničku, čekali jsme tedy, jak dopadne víkendové střílení v Liberci druhý den... A kupodivu, opět vše OK! Dokonce jsme si říkali, že je to nuda a pro příští rok budeme muset na neděli připravit více doplňkových soutěží, aby bylo nějaké vzrůšo, když už se střílí bez finále! Na doplňkové soutěže o zajímavé ceny určitě čekají pistoláři. Letos se povedlo zajistit zajímavé soutěže pro puškaře, rádi bychom je udrželi a zároveň se budeme snažit získat další sponzory pro podobné soutěže pro pistoláře!
Fotky ze soutěží najdete za oba dny zde, výsledky nedělní soutěže tady. Zejména pro německé závodníky uvádíme i výsledky pušek na celé body, které už jinak nepublikujeme... A rádi jsme přijali nabídku Karla Chmela, že převede data zpracovávaná v Siusu a následně v programu Skopového Fandou Poláčkem a Milanem Machem do svého programu a umožní tak grafické ztvárnění jednotlivých ran. Najdete je na Karlových stránkách.
Také druhý den se projevila dominance zahraničních pistolářů a domácích puškařů. V pistoli žen opět dominovala Skeries z Německa, v mužích o prvenství opět soupeřili Putzmann z Německa a Blasczok z Polska a v dorostu vyhrál včerejší vítěz, suverénní Schlaack z Německa. Škoda, že několik dní před startem kompletně zrušil účast pistolářský tým Dukly, možná by postavení zahraničních pistolářů tak suverénní nebylo... V pušce také v soutěžích mužů a žen vyhrávali ti nejlepší ze včerejška, jen v kategorii dorostu a vůbec u mladých střelců se projevovala poměrně velká nevyrovnanost výkonů v obou dnech. Vítězka VzPu ze soboty, Martínková z Manušic, skončila druhý den až třináctá, naopak vyhrála Netrvalová z Dukly, která byla první den sedmá. A tak Memoriál Emingera, součet výsledků z obou dnů v kategorii dorostu, vyhrál Křivánek z Patriotu Brno, který byl druhý a čtvrtý s vyrovnanými výsledky. Druhý den se vydařil dvěma mladým puškařkách - Barbora Dubská z LOYDu první den střílela neúspěšně v ženách a v neděli byla druhá v dorostu a Iveta Soukupová první den v soutěži žen ve třetí položce střelila hodně špatnou ránu a už se z toho nevzpamatovala a skončila hluboko v poli poražených, druhý den se v silné konkurenci nejlepších žen dostala na třetí místo! A když komentujeme úspěchy nastupující puškařské generace, musíme také vyzdvihnout nejlepší puškařku závodu - Nikolu Foistovou z Dukly. Ta určitě na víkend v Liberci nezapomene - v sobotu vyhrála supoerfinále o 1000€ a v neděli byla nejlepší ve VzPu 60 (o 0,4 bodu před vítězem mužů Smetanou) a získala tak cenu vypsanou indickou firmou Capapie na ušití kompletního střeleckého oblečení, ve kterém střílí přední světoví střelci.
Na příští rok určitě zveme nejen Nikolu, ale i další střelce ze zahraničí i ČR. Rádi bychom, aby přijeli i ti, kteří se letos do startovní listiny nevešli a proto připravujeme rozšíření programu o další den. Pravda, bude to hodně obtížné - naše oblíbená hala TU se bude rekonstruovat a budeme muset na jeden rok najít náhradní řešení. Věřme, že se to podaří....

Zpět na výpis