Mezinárodní závody v Plzni - Hopes 8. - 11. srpna 2019

Úvod » Aktuality » Mezinárodní závody v Plzni - Hopes 8. - 11. srpna 2019

Ve dnech 8. – 11. srpna se v Plzni konal již 29. ročník mezinárodního setkání střeleckých nadějí (tedy kategorie juniorů). Je zde vždy velká mezinárodní konkurence a už jen nominace na tento podnik je pro všechny mladé české střelce svým způsobem vyznamenání, protože přednost mají zahraniční účastníci…
Z našeho klubu se dostal do nominace Jirka Koprivnikar v rychlopalné pistoli a Radek Mikulčík ve všech puškových disciplínách.
Jirka střílel 8. 8. a nastřílel jeden ze svých lepších výsledků – 541 bodů, což stačilo na 30. místo (pátý z reprezentantů ČR).
Radek začínal také 8. 8. libovolnou malorážkou 60 ran leže. Je to asi jeho nejslabší disciplína, někdy se mu podaří nastřílet i slabší výsledky – tentokrát se mu ale mimořádně dařilo! Natřílel 619,2 bodu a skončil na krásném 7. místě (z našich byl druhý, protože jeho kolega z reprezentace Radek Tichý měl o pouhé 3 desetiny bodu lepší výsledek…).
Další den střílel Radek malorážkový standard 3x40. Tentokrát se mu už tolik nedařilo – nicméně 1148 bodů v současné době není pro Radka vyloženě špatný výsledek, i když by určitě chtěl výš. Skončil na 30. místě,  z našich reprezentantů byl pátý nejlepší. Neměl vyloženě špatný výsledek v některé poloze, ale prostě chtělo to o pár bodíků víc - hlavně vkleče a vleže.
A poslední závod střílel Radek 10. 8. – byla to vzduchová puška  60 ran stoje.  A Radkovi se opět dařilo – po vyrovnaných položkách nastřílel 621,5 bodu, skončil na pěkném patnáctém místě a z našich byl druhý nejlepší za současnou světovou juniorskou jedničkou Filipem Nepejchalem, který soutěž vyhrál!
Takže dvě disciplíny se Radkovi vydařily, v jedné to úplně nevyšlo – ale určitě je to povzbuzení do další činnosti.

Zpět na výpis