Malé ohlédnutí za rokem 2020 do současnosti

Úvod » Aktuality » Malé ohlédnutí za rokem 2020 do současnosti

Když jsme v lednu 2020 pořádali poslední kolo Liberecké vzduchovkové ligy 2019/2020, a připravovali třídenní závody (GP Liberec, GP Syner a Memoriál Miroslava Emingera), netušili jsme, že posledním závodem, který budeme na dlouhou dobu pořádat, bude Krajský přebor Libereckého kraje. Pořádání všech závodů věnujeme velké nasazení, abychom pro zúčastněné střelce a jejich doprovod zajistili co možná nejlepší podmínky a to nejen technické.... Kdo k nám jezdí na závody, ten ví :-).

Ligu i přebor střílíme v pronajatých prostorách ZŠ Vrchlického, které tímto děkujeme za dlouholetou spolupráci. Naše "velké závody" GP pořádáme v pronajaté sportovní hale TU Liberec, kde mohou diváci závody sledovat z balkonu. I TU Liberec patří velké poděkování za dosavadní spolupráci.

V lednu a v únoru jsme tedy uspořádali řadu závodů a těšili se na vzduchovkové MČR. Část střelců odjela začátkem března do Plzně na soustředění, aby tam formu před MČR doladili. Ze soustředění však tentokrát odjeli střelci dříve, než by si přáli a 12. 3. 2020 vláda vyhlásila nouzový stav. To, že je nouzový stav první, ale zdaleka ne poslední, v tu dobu nikdo netušil... Vzduchovkové MČR bylo odloženo, nelenili jsme a trénovali dál. Tréninky jsme stále přizpůsobovali aktuálním opatřením.

V létě jsme si užili soustředění, tentokrát jsme zavítali do Holíče na Slovensko. I letos nás doprovázeli Kučerovci se svými svěřenci. Předávání zkušeností je prospěšné jak pro trenéry, tak pro střelce, navíc jsme prima parta a soustředění si společně užijeme.

Vzduchovkové MČR bylo nakonec zrušeno. Trénovali jsme dál. Na střelnici v Chrastavě pokračovala rekonstrukce - uvedli jsme do provozu po schválení balistikem pistolovou střelnici, zprovoznili jsme 3 elektronické terče, ve spolupráci s AVZO Chrastava a sponzorem bylo upraveno parkoviště před střelnicí, na střelnici byla provedena zkouška hlučnosti s pozitivním závěrem a těšili se, na pořádání Liberecké vzduchovkové ligy 2020/2021 od října 2020.

Bohužel covid nám pořádání naší čtyřkolové soutěže neumožnil, později padlo i pořádání GP v Harcově i Krajského přeboru. Ani letos se zatím nemohlo konat vzduchovkové MČR. I přesto stále trénujeme. Rekonstrukce střelnice také pokračuje. Díky sponzorovi již nebudeme v zimě na střelnici mrznout.

Přes veškerá omezení jsme měli i střelecké úspěchy. Máme několik titulů Přeborníka kraje ze vzduchovky i malorážky. Z Akademického MČR si Radek přivezl medaile. Na MČR z malorážky se nominovalo 17 střelců (všichni, kteří střílí malorážku) a přivezli si několik medailí. Dva puškaři a jeden pistolář byli zařazeni do reprezentace ČR, jednomu puškaři uteklo zařazení o fous.

Zpět na výpis