Mistrovství ČR - Plzeň 19. - 21. září 2014

Úvod » Aktuality » Mistrovství ČR - Plzeň 19. - 21. září 2014

Bohužel jsme si nemohli před MČR vyzkoušet a doladit formu na VC Hradce Králové týden před mistrovstvím, protože trenér byl na jachtě v Jadranském moři a Hynek měl službu v práci. Možná nám to trochu chybělo...

V pátek jeli všichni naši nominovaní účastníci do Plzně (včetně Pavla Boháčka, který střílel s Hynkem Mikulčíkem až v sobotu) a vraceli se v neděli (kdy naopak už nestřílel Radek Mikulčík). Nicméně ubytování v Plzni jsme sehnali poměrně levné a po nějakých rošádách i velmi slušné, trenérovo oblíbené Café Beruška také fungovalo a tak bylo kam chodit na snídaně i obědy. Počasí sice bylo všelijaké (a hlavně chlapi při závodě LM 3x40 si ho užili více, než bylo zdrávo), ale vcelku si naše malá výprava mistrovství užívala, i když se všemi výsledky jsme spokojeni nebyli.

V pátek střílel Radek SM 60 leže a slabší druhou položku (93 bodů) vytáhl těmi posledními (2x 99 bodů) a s celkovým součtem 579 bodů skončil na 17. místě ze 104 startujících. Na tréninku střílí Radek podstatně lépe, ale nervy na MČR to je přece jen jiné kafe. Druhý den ve standardu 3x20 zcela pokazil nejlehčí polohu leže (93 a 92 bodů), ale slušně střílel kleče i stoje a s 550 body skončil na 14. místě. Škoda pokaženého ležáku, mohlo to být hodně pěkné! Pavel ve velkém standardu mužů s 1103 body byl na místě 16. (stoje nezvládl jednu položku - 82 bodů) a Hynek s 1050 body (také on nezvládl jednu položku stoje - 62 bodů) a nejlepším letošním výkonem byl na 19. místě. V neděli stříleli muži leže - Pavel dobře začal, ale potom se pomalu velkým polem startujících propadal - s 604,7 body skončil ve velké konkurenci na 43. místě, Hynkovi se nedařilo a s 592,4 body byl na 58. místě.

MČR je za námi, ale po vrcholu malorážkové sezóny ještě absolvujeme týden tréninku a potom až do 18. října několik závodů (Chaloupky, Kosmonosy, Českou Lípu, Chrastavu a Novou Paku), které by měli pomoci zejména našim nejmladším střelcům. Mezitím čekají naše mladé také krajská soustředění a 19. října už pořádáme 1. kolo naší Liberecké vzduchovkové ligy. No jo, letí to!

Zpět na výpis