Podzimní cena Chaloupek Praha 27. září 2014

Úvod » Aktuality » Podzimní cena Chaloupek Praha 27. září 2014

Do Prahy jelo 6 našich střelců - 2 zkušení střelci otec a syn Mikulčíkovi a 4 začínající mladí střelci, kteří jako hlavní disciplínu stále střílí vzduchovou pušku leže. Hynek Mikulčík do auta doplnil další sedačky a naložil tak všechny střelce do svého auta, protože trenér Regner byl v této době na MČR v biatlonu v Letohradu. Naši tak měli trochu ztížené podmínky, protože zvláště mladí střelci by podporu trenéra potřebovali. Protože všichni naši stříleli ve stejné směně, nemohli jim pomoci ani Hynek s Radkem, ale výchova k samostatnosti také patří ke střeleckému tréninku...

Trenér byl sice v Letohradu, ale i tak mu na dálku udělal radost Radek Mikulčík svým výkonem a vítězstvím v dorostu v disciplíně leže - Radek nastřílel osobní rekord 583 bodů a v silné konkurenci zvítězil! Na lepší položku (druhá od konce 100, soupeř 99 bodů) porazil druhého z MČR Filipa Nepejchala. Také jeho sestra Kačka potvrdila, že se v malorážce pomalu zabydluje - skončila na 7. místě se slušným výkonem 556 bodů, když zůstala jen o pár bodů za svým osobákem. Ostatní mladí nastříleli vyrovnaně, ale rádi bychom už viděli trochu vyšší výsledky - Jana Bublová 513, Jana Burdová 512 (osobák o pár bodů) a Honza Reisiegel 495 bodů.

Ve standardu, který střílel Radek s Hynkem, byly jen 2 kategorie. Naši stříleli spolu v té nejnabitější - byly zde sloučené kategorie mužů, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Soutěž vyhrál dřívější juniorský reprezentant, nyní už muž - Jiří Bečka z Rapidu Plzeň s velmi pěknými 580 body. Druhý byl s 574 body mistr ČR v dorostu Filip Nepejchal. Radek skončil na 4. místě s dnes už svým standardním výsledkem 553 bodů. Porazil sice duhého z MČR Honzu Cestra, ale dostal se před něj Radek Tichý, který skončil na MČR těsně za ním. Hynek nastřílel také dnes už svůj standard 533 bodů a skončil sedmý.

Malorážková sezóna se pomalu, ale jistě, blíží ke konci. Nás čekají ještě čtyři závody, rádi bychom viděli nějaké osobáčky zejména mladých střelců (trochu neskromné přání trenéra...).

Zpět na výpis