Memoriál manželů Kůrkových - Manušice 22. a 23. srpna 2015 - Pavel Boháček první ve standardu

Úvod » Aktuality » Memoriál manželů Kůrkových - Manušice 22. a 23. srpna 2015 - Pavel Boháček první ve standardu

Tradiční závody v Manušicích byly letos obsazené méně, než v loňském roce. Našich střelců tu ale bylo dost... Částečně to bylo i proto, že od středy jsme tu byli na krajském soustředění. Výsledky jsme čekali lepší - a zdá se, že se to v závěru sezóny stává spíš pravidlem, než abychom se radovali z nějakých lepších výsledků. Asi na stížnostech trenéra, že ne všichni věnují střelbě to, co je třeba, něco bude. Bohužel se to týká i těch nejlepších a pokud se to nezmění, nebude ani vzduchovková sezóna lepší. Tu malorážkovou už těžko zachráníme. Fotky najdete na webu SSK Manušice - 1. část fotek a 2. část fotek.

Disciplínou 60 leže se začínalo a nejvíce z našich nastřílel Pavel Boháček v kategorii mužů - 582 bodů stačilo na 6. místo a bylo poznamenáno velkými rozdíly v položkách - například v 5. položce střelil Pavel stovku, ale položku předtím jen 94 bodů. Na 10.  místě skončil Hynek Mikulčík s 572 body - i on měl položky např. 99 bodů a hned na to 94 a 92 bodů. V dorostu Radek Mikulčík nepotvrdil výborné nástřely ze soustředění a skončil s 574 body na 12. místě, když na centrové desítky ho porazila i o mnoho mladší sestra (11. místo). Další z našich byla Jana Burdová s 552 body (konečně zase jednou lepší Janin výsledek), pochválit je třeba ještě Ondru Zerzána, který si střelil osobák 537 bodů a Nikču Regnerovou, pro kterou bylo 525 bodů také dobrým výsledkem. Jana Bublová s 535 a Klára Boháčková s 530 body zůstaly za očekáváním.

Ve standardu 3x20 se vytáhl Pavel Boháček, který vyhrál s výsledkem 571 bodů a stal se také krajským přeborníkem. Ukázalo se, že byla škoda, že Pavel nestřílel tuto disciplínu celou sezónu. Další naši standard nestříleli, protože chtěli zkusit velký standard 3x40 druhý den. V něm Radek Mikulčík skončil mezi muži na 2. místě s 1115 body - není to špatný výsledek, ale přece jen jsme čekali o něco více. Ztratil body některými vyloženě špatnými ranami a zvlášt v poloze leže by se slušelo nastřílet víc. Hynek Mikulčík skončil mezi muži na čtvrtém místě s 1051 body, když po dobrém klečáku a ležáku ztratil ve stoje.

Po těchto závodech jsme odesílali výsledky pro nominaci na MČR a čekáme, kolik z našich střelců bude nominováno.

Zpět na výpis