Mistrovství ČR - Plzeň 11. - 13. září 2015 - Radek Mikulčík šestý

Úvod » Aktuality » Mistrovství ČR - Plzeň 11. - 13. září 2015 - Radek Mikulčík šestý

Od MČR jsme čekali mnohé, nakonec nevyšlo nic...

Na organizaci dopravy to byl náročný závod - v pátek stříleli muži leže (tedy od nás Pavel Boháček a Hynek Mikulčík), v sobotu muži a dorost standard (kromě Pavla a Hynka také Radek Mikulčík) a v neděli dorost leže (od nás 7 střelců). V pátek tedy jeli muži, v sobotu s pistolářem Jirkou Kočím Radek Mikulčík a v neděli zbytek výpravy s mnoha rodiči. Navíc byl trenér ještě na dovolené na Jadranu, takže mladí střelci byli trochu opuštění, ale věříme, že rodiče to vynahradili :-).

Pátek - muži leže. Pavel nastřílel svůj průměr, když v první položce něco ztratil a s 607,0 body byl na 33. místě. Vytáhl se Hynek, který na celé body nastřílel dokonce stejně jako Pavel (578 bodů), ale na desetiny byl na 48. místě s 602,0 body. Také on nastřílel jednu položku pod 100 bodů, ostatní opravdu hezky.

V sobotu se střílely standardy - v mužích se Pavel až do poslední polohy držel v první desítce, ale potom úplně pokazil polohu stoje a s 1110 body skončil na 18. místě. Hynek byl ve svém průměru 1054 bodů na 22. místě - také on již tradičně ztratil nejvíce ve stojáku. V dorostu jsme ve standardu od Radka čekali mnohé, ale asi i on a tak po osobáku v minulém týdnu tentokráte přišla slabší chvíle a nakonec z toho bylo "jen" 551 bodů a 6. místo. 

V neděli střílelo 7 našich dorostenců a dorostenek, ale nikdo se nějak mimořádně nevytáhl. Snad jen Radkovi se trochu dařilo a nastřílel 578 bodů a byl třináctý. Bohužel si opět neodpustil jednu slabší položku - v té druhé měl jen 93 bodů. Vedlo se Ondrovi Zerzánovi, který nastřílel osobák - 545 bodů, což stačilo mezi 96 startujícími na 75. místo. Mezi dívkami byla nejlepší z našich Kačka Mikulčíková, ale 561 bodů stačilo jen na 45. místo. Další naše střelkyně na tom byly hůře - Jana Bublová 543 bodů, Klára Boháčková 541 bodů, Jana Burdová 538 bodů a Nikča Regnerová 521 bodů stejně jako Jana Burdová s neuvěřitelně rozkolísanými položkami.  

Teď tedy ještě 2 tréninky malorážky a 14 dní odpočinku (a přitom jen tak z voleje pár malorážkových závodů) a potom už se musíme s novými silami vrhnout do vzduchovkové sezóny. Věřme, že bude lepší, než letošní malorážka - ta se nám opravdu nevyvedla a jediným kladem asi bude to, že věříme, že se Radek Mikulčík dostane do výběru 10 nejlepších střelců ČR do 18 let a bude mít od svazu podporu téměř na úrovni reprezentace.   

Zpět na výpis