Naši na 1. kole Liberecké ligy

Úvod » Aktuality » Naši na 1. kole Liberecké ligy

S odstupem, po vysílení všech našich členů při pořádání 1. kola (jsme rádi, že účastníci v několika mailech chválili naše závody, ale naše zátěž zejména u zpracování výsledků byla obrovská) můžeme hodnotit naše závodníky. Musíme říct, že zvláště kategorie mládeže se nesla ve znamení neobvyklé vyrovnanosti a vysokých nástřelů a tak i velmi slušné výsledky některých našich mladých střelců nevedly k předním umístěním. Ale rozhodně stojí za pochvalu, zvláště, když si uvědomíme, že večer před soutěží jsme po návratu ze závodů z Kolína ještě stavěli střelnici a trenéři pořadatelé měli úplně jiné starosti, než hlídat střelce.

Někteří střelci byli v jiných kategoriích, než na sobotních závodech v Kolíně, protože na lize zařazujeme střelce podle věkových kategorií pro příští rok, kdy liga končí. V kategorii do 12 let byla Kačka Mikulčíková nejlepší (298 bodů), přesto, že na začátku soutěže jí odešlo těsnění a vypadalo to, že soutěž ani nedostřílí. Nakonec po opravě se ještě stihla vrátit a dostřílet v čase. Třetí byla Klára Boháčková v osobáčku 297 bodů (to se starou vzduchovkou Tau je slušný výsledek!), ale do družstva by na sezónu potřebovali ještě jednoho slušného střelce. Bude to Nikola Regnerová, která byla na toto kolo ligy nemocná nebo někdo z nových střelců? V kategorii do 14 let byla z našich nejlepší Jana Bublová, ale s pěkným výsledkem 297 bodů byla až 10. a Jana Burdová s 296 body 11. - svědčí to o tom, jak vyrovnaná tato  kategorie v letošním sezóně bude a jak vysoké výsledky se budou střílet! Ondra Zerzán se oproti Kolínu polepšil a 290 bodů je jeho osobákem. Nepolepšila se Anežka Šedková (261 b.) a bude muset na tréninku hodně zabrat...

V pistli byl mezi muži Blaška třetí (538 bodů) - obáváme se, že ještě nemá mnoho natrénováno a v ženách Alena Burdová čtvrtá s 340 body, když si dobře rozjetý závod pokazila hodně špatnou poslední položkou (stěžovala si na velký hluk na střelnici). Husarský kousek se v mužích v pušce povedl Radkovi Mikulčíkovi, který zvítězil před výbornými střelci a bývalými nebo současnými reprezentanty. S osobním rekordem 609,8 bodu za sebou nechal Brožka, Nováka a Špitálského! Skončil za ním i Pavel Boháček, který byl s 585,1 bodu šestý. Škoda, že Pavel víc netrénuje nebo nejezdí častěji na závody, jeho předpoklady v této disciplíně jsou velké. Hynek Mikulčík nastřílel 550,5, Tomáš Regner, který si bez tréninku odskočil z biatlonu 527,5 a Míra Pavlíček po několika málo trénincích 495,2.

Musíme poznamenat, že výkony některých našich střelců nás opravdu potěšily!

Zpět na výpis