Memoriál Kůrkových - Manušice 20. - 21. srpna 2016 - vítězní Boháčkovi

Úvod » Aktuality » Memoriál Kůrkových - Manušice 20. - 21. srpna 2016 - vítězní Boháčkovi

Tradiční Memoriál byl tentokráte v některých disciplínách i sledovaným závodem, jehož výsledky se počítají do žebříčku reprezentace ČR a zároveň byl i přeborem našeho Libereckého kraje. Celkem 97 střílejících a úspěchy našich střelců - i tak by se dal charakterizovat tento závod. Výsledky najdete na krajských stránkách LKS, fotky v naší fotogalerii a hlavně také na stránkách SSK Manušice.

Většina našich závodníků byla v Manušicích už od středy, protože se účastnila krajského soustředění mládeže. Všichni byli unavení a tak se příliš vysoké výsledky nedaly očekávat. A jak jsme nakonec dopadli?

V sobotu se začínalo ležákem - dorost vyhrála naše Klára Boháčková, která má v poslední době výbornou formu a trenér čekal i vyšší výsledek. Ale i tak Klářiných 586 bodů stačilo na vítězství, přestože Klára patřila k nejmladším účastníkům této kategorie. Zároveň se stala krajskou přebornicí. A jen malá poznámka -  jak jsme psali, účastníci soustředění byli určitě hodně unavení a Klára si proto po polovině soutěže odpočinula. A právě po tomto odpočinku nastřílela svoji nejhorší položku (95 bodů) a kvůli ní přišla o osobák. Šestý skončil Radek Mikulčík, který začal hodně špatně - první položka 94 bodů, ale nakonec to ještě trochu vytáhl na 581 bodů. Osmá skončila jeho mladší sestra Kačka - 580 bodů se stejně špatnou první položkou jako Radek. Dvanáctá byla Nikča Regnerová s 573 body (osobáček), dále Ondra Zerzán nastřílel 562 bodů s  nic moc první (89 b.) a poslední (91 b.) položkou. Jana Burdová nastřílela 547 bodů, když měla hodně špatnou třetí položku - 85 bodů! Muže ve slušné konkurenci vyhrál náš Pavel Boháček - 590 bodů, blahopřejeme, zároveň se stal krajským přeborníkem. Petr Z8borec s 583 body skončil pátý, Hynek Mikulčík s 578 body devátý. Svůj standard nastřílel Míra Pavlíček - 558 bodů.

Odpolední standard 3x20 střílel z našich jen Pavel Boháček (Mikulčíci se šetřili na nedělní velký standard 3x40) a to hodně úspěšně. Vyhrál s výkonem 565, když zvláštní pochvalu zaslouží jeho poloha kleče a odnesl si i druhý krajský titul.

V neděli střílelo jen pár závodníků, kteří našli odvahu střílet třípolohový standard 3x40. Mezi nimi byli otec a syn Mikulčíkovi - Radek skončil mezi muži druhý a stal se krajským přeborníkem (slušných 1140 bodů), Hynek byl s odstupem třetí - 1064 bodů.

Zpět na výpis