Naši střelci na 1. kole Liberecké ligy - slušný začátek sezóny

Úvod » Aktuality » Naši střelci na 1. kole Liberecké ligy - slušný začátek sezóny

Pro některé z nás to byla první soutěž v nové vzduchovkové sezóně, jiní si odstříleli kontrolní závody na krajském soustředění a někteří zase v sobotu stříleli na lize v Jiříkově. V každém případě sezóna teprve začíná a pro některé je to dost náročné (hlavně pro ty, kteří začínají střílet stoje). Ale na druhé straně u některých to vypadá, že sezóna je v plném proudu, protože naši nejmladší už mají nastříleno spoustu "třístovek". Vojta Záborec má za sebou dva závody a dva absolutní nástřely!

Ale vraťme se k naší lize. Zatím nemohou ještě startovat naši nováčci (těch máme letos 14), protože mají za sebou teprve dva tréninky, a tak to zbývá na našich "starých" závodnících.

V kategorii mladších žáků máme jen Nikču Regnerovou, loňskou mistryni republiky. Nastřílela 299 bodů a na začátek sezóny a s novou (trochu větší, hodně starou, ale stále dobrou dřevěnou FWB P70) je to i na pochvalu.

Mezi staršími žáky to na výsledkové listině ligy vůbec nevypadalo špatně - vyhrála Klára Boháčková, ale hlavně - mezi první pětkou byli 4 naši a z nich 3 (kromě Kláry ještě Kačka Mikulčíková a Vojta Záborec - oba s novými zbraněmi) se 300 body! A Jana Burdová na 5. místě na ně ztrácela jen bod. Tak trochu černou ovcí byl Ondra Zerzán - z nepochopitelných důvodů (bezprostředně po závodě ani potom na tréninku jsme se moc nedozvěděli - prý asi nervozita...) začal položkou 90 bodů!!! Potom sice už to bylo 98 a 99 bodů, tedy to, co umí, ale nicméně, co je moc je příliš. Snad se to na dalších závodech nebude opakovat!

V dorostu bohužel dva naši střelci nestříleli (Martin Kočí a Vítek Škrbel) a tak zůstali jen Vojta Černý v mladším dorostu (pro něj to byl první závod stoje) a "veterán" Radek Mikulčík, který na začátku sezóny dává přednost závodům na 40 ran před pro něj obvyklejšími 60 ranami. Vojta mile překvapil - vždyť teprve začíná a tak s 335,0 body byl trenér spokojen. Radek střílel vyčerpaný po nemoci (nejel ani na sobotní závody do Jiříkova) a z tohoto pohledu je jeho 3. místo a 411,0 bodu slušný začátek sezóny (střídal slabší položky se slušnými).

Největší účast jsme měli v kategorii mužů VzPu 60 ran. Pavel Boháček se slušnými 600,4 bodu s vyrovnanými položkami byl druhý. Petr Záborec si nastřílel osobák 581,6 bodu a skončil osmý, tři místa za ním byl Hynek Mikulčík s 569,1 bodu, za ním Míra Pavlíček, který s novou vzduchovkou ještě moc nepotrénoval - 526,8 bodu. A poslední skončil se 481,1 bodu Tomáš Regner, který závodí bez tréninku a hlavně bez střeleckého oblečení, aby si alespoň trochu zastřílel jako trénink na biatlon. Jirka Miškovský startoval v seniorech a nestřílel špatně - 545,8 bodu  a získal skalp nových seniorů - Petra Klingera a Zdeňka Kučery.

V pistolových disciplínách jsme měli zastoupení v ženách, kde Ali Burdová skončila v málo obsazené kategorii žen třetí s průměrným výkonem 348 bodů (po dvou trénincích) a v mužích byl Jirka Blaška čtvrtý - 542 bodů (na začátek sezóny dobrý výkon).

Věříme, že na dalším kole ligy se už představí více našich střelců - přibudou chybějící z 1.kola a Ondra Zerzán a Jana Burdová, kteří začínají střílet i stoje.

Zpět na výpis