Naši na VC ZŠ Sever - Česká Lípa 30. října 2016 - vítězství Radka Mikulčíka

Úvod » Aktuality » Naši na VC ZŠ Sever - Česká Lípa 30. října 2016 - vítězství Radka Mikulčíka

Trochu nešťastné závody - nejdříve se několik našich omluvilo a potom zase několik našich ze závodů odjelo před vyhlášením výsledků, protože se svezli s Martinem, pro kterého přijel otec. Trochu neuctivé vůči soupeřům - jak říká trenér, je to slušnost, zatleskat lepším. Jak vypadaly závody, které při svém 5. ročníku měly rekordní účast (samozřejmě víme, že s naší ligou se to zatím srovnávat nedá, ale počty se tu každoročně zvyšují až na letošních 60 střílejících). Fotky ze závodů za čas určitě najdete v naší fotogalerii.

V dorostu jeli vpodstatě ti, kteří na vítězství aspirovat nemohli - navíc o prázdninách v tomto týdnu ani nechodili na tréninky. Z nich jediný Vítek Škrbel střílí druhý rok, ale právě ten měl již podruhé na závodech poruchu (tentokráte s náhradní zbraní). Dostřílel se zánovní zbraní Petra Záborce, tak si snad alespoň konec závodu užil. Výsledek 339,6 bodů v tomto případě pochopitelně hodnotit nelze. Těsně za ním skončil Vojta Černý (336,4 bodu) - podobný výsledek jako na naší lize, položka 90,5 ukazuje, že by to mohlo jít a věříme, že výkony Vojty půjdou nahoru. Nejlepší z našich byl Ondra Záborec, i když ani on moc vysoko skákat nemůže - 349,9 bodu na druhém závodě v životě ale špatným výsledkem není. Nejméně nastřílel z našich Martin Kočí, který zatím ale také nejméně trénuje.

V mužích chyběl náš nejlepší - Pavel Boháček, ale zastoupil ho dorostenec Radek Mikulčík, který si vyzkoušel závod na 60 ran, aby nejel do Plzně na sledované závody nepřipravený. Tradičně měl problémy s níže umístěnými terči, než na domácí střelnici a po úpravách nastavení zbraně sice zvítězil, ale jistě by chtěl větší výsledek než 608,4! Na pátém místě mezi muži skončil jeho otec Hynek - 574,3 bodu (jen 0,4 bodu za čtvrtým), nedařilo se Petru Záborcovi, který si stěžoval na špatnou stabilitu a nastřílel jen 549,2 bodu a skončil osmý.

A měli jsme i účast v pistoli - Alena Burdová má za sebou pár (doslova) tréninků a byl to pro ni letošní druhý závod. 345 bodů bylo o trochu méně, než její první letošní závod, ale nelze přehlédnout jednu hodně slabou položku - 78 bodů. Nebýt jí, mohla by Alena být spokojená. Snad příště...

Tak opět za týden - v sobotu v Jiříkově a v neděli doma na naší lize. Na obou těchto závodech už budou disciplíny i pro naše nejmladší a věříme také, že i účast našich bude větší, prázdniny jsou za námi.

Zpět na výpis