VC Jiříkova 5. listopadu 2016 - Klára byla zlatá

Úvod » Aktuality » VC Jiříkova 5. listopadu 2016 - Klára byla zlatá

Do Jiříkova jsme jeli nejen na Velkou cenu, zároveň to bylo 2.kolo Jiříkovské ligy. Na 1. kole nás bylo méně, ale dobré reference přispěly k tomu, že v sobotu 5.12. to bylo na rekord v účasti - celkem 65 startujících  na 11ti stavové střelnici s přitahovacími stavy. My jsme začínali leže 1. směnou a končili 5.směnou, na poslední směnu a vyhlášení disciplín stoje jsme už čekat nemohli - vpodvečer jsme už museli připravovat školu na naši nedělní Libereckou ligu. Fotky najdete zde.

Nejeli jsme v plné sestavě - Ondra se "musel" učit, Radek jel na sledovaný závod reprezentace do Plzně, chyběli i někteří další, ale závody byly pro nás úspěšné. Doprava trochu komplikovaná - Míra Pavlíček s Janou museli dřív vstávat, protože ještě nabírali Kláru a v Liberci museli být v 7, aby se připojili k trenérovi - v obou autech byli střelci do 1.směny, Hynek Mikulčík odjížděl o trochu později, cestou měl odbočku do Manušic, kde vysazoval Radka. Ale v hale v Jiříkově jsme se všichni sešli a sledovali výkony našich.

Nakonec bylo co sledovat - Klára Boháčková vyhrála mladší leže s jedinou "třístovkou" v kategorii, Nikča skončila třetí (299 bodů), Kačka Mikulčíková čtvrtá (298 bodů se dvěma devítkami opravdu na hranici desítky) a Vojta Záborec sedmý s 295 body (začal "stovkou"). Ve starších startovala z našich jen Jana Burdová - nakonec po dobré práci 297 bodů a čtvrté místo. Stoje v mužích skončil Hynek Mikulčík na 2.místě (572,0 bodu) a Petr Záborec byl třetí (565,8 bodu). V dorostu už to s umístěním našich bylo horší - startovali jen Vojta Černý a Martin Kočí, kteří stoje začínají. S výsledky jsme byli spokojeni hlavně u Martina - 288,4 bodu je celkem výrazný posun od jeho prvního závodu. Vojta ale s výsledkem o něco vyšším - 314,9 bodu, spokojen určitě nebyl, protože už ve svém prvním závodě nastřílel přes 330 bodů.

V hodnocení Jiříkovské ligy po dvou kolech zatím v žácích vedou naši - v mladších Nikča Regnerová, ve starších Klára Boháčková. Navíc za Klárou je druhá Vojta Záborec a třetí Jana Burdová. V mužích je zatím druhý Petr Záborec. Ale ještě čekají dvě kola, takže se určitě bude ještě hodně měnit...

Zpět na výpis