Ročov 12. listopadu 2016 - 2. kolo ligy - den Mikulčíkových

Úvod » Aktuality » Ročov 12. listopadu 2016 - 2. kolo ligy - den Mikulčíkových

Už dlouho jsme v Ročově nebyli - přece jen je to trochu daleko. Ale nakonec jsme nelitovali - jeli jsme sice bez Petra Záborce, který onemocněl těsně před závodem, cestu pro naše 3 auta jsme si také nevybrali dobře - místo přes Prahu jsme jeli kratší cestu přes Slaný a nebyla to dobrá volba (zpět jsme jeli přes Prahu a to byla dobrá volba, ne však pro trenéra, kterému nastavil navigaci Vojta a teprve když byli daleko za Prahou směr Teplice, uznal i Vojta, že to asi není správně), ale výsledky to napravily... Přitom jsme dorazili na závod pozdě, pořadatelé na nás sice bez velkých výčitek pár minut počkali, ale fofr jsme před závodem měli. Fotky ze závodu najdete zde.

Byl to docela hezký pohled na výsledkovou listinu - stupně vítězů v mladší kategorii obsadili celé naši v pořadí Kačka Mikulčíková (300), Klára Boháčková (299) a Vojta Záborec (296). Kačka si dokonce vyrovnala osobák a zároveň nastřílela nejvíc, kolik jde - k "třístovce" přidala i 30 centrů. V této kategorii střílela i Nikča Regnerová, ale ta se s flintou prala už od začátku, střílela nejen špatné desítky, ale dokonce i devítky a s výsledkem 295 bodů skončila sedmá - přitom jen o bod za třetím. Ve starší kategorii už to tak slavné nebylo - Jana Burdová a Ondra Záborec nastříleli shodně 297 bodů, to však na stupně vítězů nestačilo a skončili na 8. a 9. místě. Takže leže to bylo celkem dobré, ale vyrovnaný klubový rekord - 3 nastřílené "třístovky" našich střelců v jednom závodě, jako minulý týden na naší lize, to nebyl.

Potom už přišel na řadu stoják dorostu - naši mladí začátečníci (Jana Burdová, Ondra Zerzán a Vojta Černý) si sice všichni nastříleli osobáky, ale nemůžeme nevidět, že za nejlepšími střelci jejich ročníků mají odstup a čeká je ještě hodně práce! Jana 320,7 bodu, Ondra 374,3 a Vojta 343,9. Ale tuto kategorii jsme vyhráli díky Radku Mikulčíkovi, byť s výsledkem jen těsně přes 406 bodů spokojen nebyl (406,6 bodu). Radek sice střílí velké závody v kategorii juniorů na 60 ran, ale v menších závodech střílí ve své kategorii, aby se v závodě s menším počtem ran soustředil opravdu na každou ránu a nekalkuloval s tím, že případná chyba se v 60 ranách ztratí. V mužích potom Hynek Mikulčík skončil druhý s 577,9 bodu - střílí teď dobře, i když hodně dlouho, ale už na druhém závodě za sebou pokazil čtvrtou položku (91,7 bodu). Míra Pavlíček nastřílel 542,3 bodu, když jen polovinu položek měl přes 90 bodů.0

Takže dvě vítězství, dvě druhá místa a třetí místo - to není tak špatná bilance na závodech, kde konkurence nebyla nejhorší (Praha, Budějovice, Přezletice, Manušice, Ruprechtice a další kluby, které jsou známé prací s mládeží).

Zpět na výpis