Naši na prvních sledovaných závodech reprezentace v Liberci

Úvod » Aktuality » Naši na prvních sledovaných závodech reprezentace v Liberci

Jak si vedli naši na těchto důležitých závodech ve dnech 19. a 20. listopadu 2016? Jak kdo - tak trochu úměrně s tím, jak se na ně připravovali...

Těchto závodů se za nás zúčastnili jen zkušenější střelci, ti začínající se zatím účastní jen menších závodů. Bohužel z rodiných důvodů nemohl Vítek Škrbel, kvůli příletu ze zahraniční služební cesty se Petr Záborec zúčastnil až nedělního závodu, Jana Lauermannová zase jen sobotního závodu. Plný program absolvovali v kategorii mužů po oba dny Hynek a Radek Mikulčíkovi, Pavel Boháček, Jirka Miškovský a Míra Pavlíček ve vzduchových puškách a v pistolích Alena Burdová a Jirka Blaška. Čekali jsme, že se na tento dobře obsazený závod přijdou podívat i naši mladí střelci, kteří ještě zatím ve stoje nestřílí - přišli jen Kačka, Nikča, Jana a Vojta.

Jednoznačně nejlépe z našich dopadl Radek Mikulčík. Druhý nejlepší junior českého reprezentačního žebříčku se v poslední době trochu trápil, ale v sobotním závodě se mu dařilo - s 615,9 bodu ve sloučené kategorii mužů a juniorů skončil na výborném 5. místě, když zvítězil olympionik Nepejchal a na dalších třech místech byli reprezentanti v kategorii mužů Nymburský, Haman a Havlík. A to ještě Radek ztratil hodně bodů ve třetí položce (100,0). Radek také postoupil do finále o horské kolo, tady se mu ale nepovedla první rána a hned vypadl. Další z našich Pavel Boháček se s 592,5 bodu dostal na 25. místo a spokojen nebyl. Naopak spokojen s výsledkem mohl být Radkův otec, který nastřílel 577,8 bodu (31. místo). Svůj standardní výsledek nastřílel Míra Pavlíček, kterému se v letošní sezóně nedaří pravidelně trénovat a tak s 541,2 bodu nemohl být nespokojen. Senior Jirka Miškovský nastřílel 528 bodů. Bývalá reprezentantka Jana Lauermannová se v kategorii žen přesvědčila o tom, že bez tréninku to nejde - vrátila se tento týden z několikaměsíční plavby v Karibiku a nestačila si ani zatrénovat - v kategorii žen skončila se 401,1 bodu na 15. místě, když nejvíce ztratila na poslední položce. V pistoli opět dobře nastřílel Jirka Blaška - 553 bodů a 11. místo, Alena Burdová v ženách skončila s výsledkem 355 bodů osmá.

Druhý den už to Radkovi tolik nevyšlo - 610,0 bodů a před sebe "pustil" některé konkurenty z juniorské reprezentace a skončil osmý. Pavel Boháček se ve druhém závodě polepšil - 603,0 bodu a 13. místo. Naopak Hynek Mikulčík si pohoršil - 566,5 bodu a před něj se dostal Petr Záborec, který ale s 568,0 určitě spokojen také nebyl. Ale po změně zaměstnání chodí na trénink dost nepravidelně a to výkonnosti moc neprospívá. Navíc byl nemocný. Jirka Miškovský se dostal před Míru Pavlíčka (547,0 a 533,4 bodu). Z našich pistolářů na tom byl lépe Jirka Blaška, který si nepatrně polepšil (555 bodů) a dostal se na 10. místo. Alena Burdová s 349 body byla jedenáctá.

Za týden čeká GP Rapidu v Plzni, další velký závod, který patří mezi sledované pro výběr do reprezentace (kde Radek Mikulčík sice je, ale určitě dobrými výsledky, které by mu zajistily účast na mezinárodních závodech, nepohrdne).

Zpět na výpis