3. kolo Jiříkovské ligy - sobota 21. ledna 2017

Úvod » Aktuality » 3. kolo Jiříkovské ligy - sobota 21. ledna 2017

Do Jiříkova nás nakonec odjelo daleko méně, něž jsme přihlásili. Na vině jsou lyžařské kurzy, nemoci, přesto připomínáme, že v tréninkových plánech, které na webu vycházejí, jsou kromě jiného upřesněné závody na příslušný měsíc a výhledově i závody pro příští měsíc. Pokud někdo nemůže, bylo by dobré dát vědět okamžitě, ještě před odesláním přihlášky.
Poprvé na tyto závody jeli i někteří z našich začínajících střelců, kteří první závody absolvovali minulý týden v Liberci. Uvítali jsme, že se na ně přijeli podívat i rodiče - a oni jim ostudu určitě neudělali.

Kategorie do 12 let - Nikča Regnerová opět nastřílela 299 bodů - "třístovka" jako by pro ni byla stále zakletá. V celkovém hodnocení ligy je sice zatím první, ale protože se počítají 3 nejlepší výsledky ze 4 kol, větší předpoklady celou ligu vyhrát má ruprechtická Kubrová, která na 3. kole střelila 300. Z našich začínajících v této kategorii stříleli Michal Malinovský a Jakub Mládek. Oba si počínali dobře a nastříleli 240 a 239 bodů. Oba zůstávají v této kategorii i příští rok a to už určitě budou střílet podstatně vyšší výsledky.

Kategorie do 14 let - opět zvítězila naše Kačka Mikulčíková s 300 body a 29 centry. Vojta Záborec 297 bodů a 4. místo, Jana Burdová s 295 body byla osmá, Ondra Zerzán s 293 body devátý. V celkovém pořadí zatím vede náš Vojta Záborec před Janou Burdovou, ale větší šance na vítězství v celkovém hodnocení ligy budou mít naši Kačka Mikulčíková a Klára Boháčková společně s jabloneckým Kahanem - těm zatím jedno kolo do hodnocení chybí. Ze našich nováčků střílel Petr Herrmann a vedl si opravdu dobře. Ale opět zaplatil nováčkovskou daň - vystřelil o jednu ránu do soutěže méně a připravil se tak o 10 bodů, ale i tak měl slušných 267 bod.

Stoje - v dorostu stříleli Ondra Zerzán a Jana Burdová - bohužel zatím z jejich obvyklých výsledků nevybočili - 346,9 a 311,6 bodů. Jejich dospělejší kolegové na tom byli v disciplíně 60 ran lépe - Radek Mikulčík vyhrál s 603,1 bodu, jeho táta Hynek byl druhý - 586,6 bodu, také Petr Záborec střílel slušně - 581,9 bodu a čtvrté místo a Míra Pavlíček 543,4 bodu. V celkovém hodnocení ligy zatím vede Petr Záborec, ale o vítězství se ještě bude bojovat a bez šancí není ani Hynek Mikulčík.

Zpět na výpis