Olympiáda mládeže - Brno - Hrubešová má bronz z mixu

Úvod » Aktuality » Olympiáda mládeže - Brno - Hrubešová má bronz z mixu

Poslední střeleckou soutěží na olympiádě mládeže byla soutěž v mixu ve vzduchové pistoli. Dvojice našeho kraje, kde střílela s Jindrou Plíškem členka našeho klubu Verča Hrubešová, rozhodně nebyla po soutěži jednotlivců počítaná mezi favority soutěže. Ale opět se ukázalo, že ve sportu je možné všechno a nakonec naši podceňovaní pistoláři mohli skončit s minimálně stříbrnou medailí a jen díky podvodu soupeřů ze semifinále nakonec bojovali „jen“ o bronz!
Ale popořadě - soutěž začala pro Verču Hrubešovou a Jindru Plíška kvalifikací. Stříleli ve 2. kvalifikaci a z 6 družstev skončili na výborném 3. místě za Ústím a Hradcem Králové se 430 body. Za sebou nechali určitě kvalitní týmy z oblastí, kde má pistole větší tradici – Prahu, Střední Čechy a Pardubický kraj. Do semifinále postoupily první 4 týmy. Z 1. kvalifikace postoupily týmy Plzně, Moravskoslezský kraj, Jihomoravský a Olomoucký kraj. Kdyby se udělal společný žebříček podle nastřílených bodů, dělilo by se naše družstvo o poslední místo z osmi účastníků semifinále – ale mix je hlavně přímým soubojem a naše dvojice se dokázala vzájemně podporovat a když to nešlo Verče, zabral Jindra a v rozhodujících soubojích střílela dobře i Verča (a jeden maxiúlet se naopak „povedl“ Jindrovi). A tak v 1. semifinále zvítězil Plzeňský kraj a o pouhé 4 desetinky bodu poslal Jihomoravský kraj do souboje o třetí místo (224,4 a 224,0 bodu). Ve 2. semifinále naši bojovali a postup do finále o první místo jim unikl jen „díky“ nesportovnímu chování jejich soupeřů, kde došlo ke špatnému spuštění a střele mimo elektronický terč, což je samozřejmě nula. Komentovat pokyn trenérky („střílej dál“) příslušnému střelci, který se měl přiznat k nule, nám nepřísluší, asi ani to, jak rozhodčím mohl tento moment uniknout. Faktem je, že to měla být nula - výsledek by byl jasný, protože nakonec jsme souboj o 1. místo v semifinále a postup do boje o zlato z celé soutěže, prohráli o 7,8 bodu… Ústí 217,8, naši 210,0 bodu. Bylo by to neskutečné překvapení, kdyby naši pistoláři bojovali o zlato, ale takový už je sport. Takto jsme postoupili do souboje o 3. místo proti Jižní Moravě, ale i to se cení! Jihomoravané byli v tomto souboji velkými favority, stačilo porovnat nástřely obou družstev z kvalifikace a semifinále! Ale naši stříleli výborně a bylo to napínavé (0:1, 4:1, 5:4!) - nakonec jsme slavili nečekaný bronz! Blahopřejeme Verče a Jindrovi, věříme, že je to povzbudí do další tréninkové práce. Zbývá jen dodat, že ve finále zvítězila Plzeň nad Ústím 5:4.
A možná je dobré připomenout, že Verča zůstává ve hře o účast i na příští olympiádě mládeže, která se koná za 2 roky a na rozdíl od zbývajících účastníků z našeho kraje Verča ještě bude splňovat věkový limit pro účast.

Zpět na výpis