2. kolo ČPTM - Karlovy Vary 1. 7. 2017 - vítězství Kačky Mikulčíkové

Úvod » Aktuality » 2. kolo ČPTM - Karlovy Vary 1. 7. 2017 - vítězství Kačky Mikulčíkové

Do K. Varů jsme jeli nadvakrát -. v pátek Petr Hrbek s pistoláři (Jirka Koprivnikar a Verča Hrubešová) a Hynek Mikulčík s částí puškařů, kterou druhý den doplnil Milan Regner se zbytkem pušek (musel ještě v pátek zajišťovat akci na střelnici). Puškařskou část tvořili 3 dámy a 3 pánové - Kačka Mikulčíková, Klára Boháčková a Nikča Regnerová a Vítek Škrbel a Vojtové Záborec a Černý. Fotky najdete v naší fotogalerii.
Střelnice v Březové je těžká, to jsme věděli - a vítr foukal každé směně trochu jinak a bylo to znát. Ale že by to omlouvalo totální výbuch Nikči...
Kačka, Klára a Vojta, tedy naše největší naděje v pušce, stříleli ve druhé směně - a moc střelců z této směny do pořadí na prvních místech nepromluvilo. O to více je třeba ocenit 581 bodů a vítězství Kačky mezi dívkami, kterých startovalo 35. Vojtových 573 také nebylo špatných a bylo to 11. místo z 55 startujících chlapců. Klára nenastřílela tolik, kolik umí, ale 565 bodů stačilo v těchto podmínkách mezi dívkami na slušné 12. místo. Ve třetí směně střílela Nikča - neskutečný "výbuch" s 529 body, který nedokázal nikdo (ani ona sama) vysvětlit, Vítek o málo zvednul svůj osobáček (573 bodů), což stačilo na výborné 13. místo (zatím nejlepší umístění Vítka na poháru) a Vojta nastřílel "svých" 541 bodů. Mimo soutěž si tréninkově zastřílel Radek Mikulčík, který jinak střílí pohár dospělých - s 579 body byl třetí. Vítek potom ještě střílel vzduchovku - vypadalo to na lepší výsledek, než nakonec spočítali rozhodčí - 361,3 bodu.
Ve vzduchové pistoli byl mezi kluky Jirka Koprivnikar s 337 body na 16. místě a Verča mezi dívkami s 348 body na 6. místě.
Nadějně vypadal začátek ve sportovní pistoli - v první půli Verča vedla (výborných 276 bodů) a protože "rychlou" umí, doufali jsme... možná až příliš. Verča dala jen 254, ale v součtu to bylo pěkných 530 bodů a opět šesté místo!
Takže - zažili jsme si úspěchy i propady a doufáme, že na příštím kole si propady naši střelci odpustí - pojedou na něj přímo ze soustředění.

 

Zpět na výpis