VC SSK Dukla - Plzeň 11. 3. 2017 - dvě třístovky a žádné vítězství

Úvod » Aktuality » VC SSK Dukla - Plzeň 11. 3. 2017 - dvě třístovky a žádné vítězství

O závodech v Plzni (fotky zde) jsme se dozvěděli pozdě - propozice nebyly na stránkách ČSS (?), ale jen na klubových stránkách Dukly Plzeň. Trochu nás to zaskočilo, naštěstí nás pořadatel ještě vzal do přidané poslední směny leže a navíc vzal i Radka Mikulčíka na stojáka. Bylo to důležité pro všechny - Radek opět zjistil, že v Plzni má problémy s výškou terčů (a tak se dnes v noci u Mikulčíků v garáži už pracuje na úpravě bodky) a ležáci si vyzkoušeli poprvé v životě vzduchovku na elektroniku. A protože se takto bude střílet i MČR mládeže, byla to zkouška hodně důležitá.

Do Plzně cestovalo s trenéry Regnerem a Mikulčíkem celkem 8 střelců - kromě Radka na VzPu 40 stoje ještě 7 střelců na ležáka v kategoriích do 12 a 14 let. Radek střílel nejdříve - po celkem vyrovnaných položkách, kde nebyla ani vysloveně špatná, ale ani žádná vynikající položka, skončil se 406,3 bodu na sedmém místě. Před ním byli 3 střelci, kteří se právě vrátili z ME, ale také 3 kolegové, kteří se stejně jako Radek na ME nedostali. Ale k už vzpomínanému problému s výškou terčů to byl pro Radka důležitý závod.

Do 12 let střílela jen Nikča Regnerová - po dlouhé době se jí zase podařilo nastřílet 300 bodů (naposledy před rokem na MČR na stejné střelnici, i když ještě ne na elektroniku). Bohužel měla málo centrů a tak ze tří střelců v kategorii, kteří nastříleli stejný výsledek, byla třetí. Ale na druhé straně odměna za absolutní nástřel (1000,- Kč prémie pořadatele) jí smutek ze 3. místa vynahradila...

Ve starší kategorii do 14 let se stejný nástřel povedl Kačce Mikulčíkové - zde ale bylo "třístovkářů" celkem 5 a Kačka s 27 centry skončila čtvrtá. Na MČR to bude v této kategorii masakr - ještě střelec na 17. místě měl 299 bodů a z nich už každý třístovku někdy dokázal také nastřílet. Jsme zvědaví, na jaký výsledek se bude postupovat (či nepostupovat) do finále na MČR. Podobný výsledek jsme čekali také od další naší výborné střelkyně Kláry Boháčkové. Ale tentokrát byla hodně nervózní, dokonce tak, že si devítku střelila hned první ranou a v průběhu závodu potom ještě další dvě. S 297 body skončila až na 26. místě! Naopak, dobře si zase po několika závodech vedl Vojta Záborec - ten se dlouho držel mezi těmi, kteří stříleli jen desítky, ale nakonec si uprostřed závodu přece jen jednu devítku dal, ale 299 bodů s poměrně velkým počtem centrů (27) je před MČR přece jen nadějných. A to i ohledem na výsledek našeho družstva. Ale zatím stejně nejsme úplně rozhodnuti, kdo bude za družstvo střílet. Rozhodne se zase asi až za 14 dní na závodech v Českých Budějovicích, stejně jako vloni. Tady Vojta do družstva nestřílel, s Kačkou a Klárou střílela Jana Burdová, ale moc se jí nevedlo a nastřílela 294 bodů, když i ona měla špatný začátek a v prvních deseti ranách střelila 4 devítky. Špatný začátek měl i Ondra Zerzán, v první položce začal 4 devítkami, ale ani potom se moc nezlepšil a nastřílel jen 286 bodů. Člen loňského vítězného družstva z MČR se letos hodně trápí! V této kategorii střílel ještě Petr Herrmann - na rozdíl od všech výše uvedených je začátečník a v Plzni střílel zcela samostatně (přísný rozhodčí trenérům neumožnil jeho vedení při závodě). Z tohoto pohledu zaslouží pochvalu za 279 bodů (kromě jiného poprvé v životě viděl elektroniku) a věříme, že na druhý den do Jiříkova si nechá v zásobě lepší výsledek. Bude ho potřebovat, protože MČR se bude v Plzni střílet přibližně ve stejném rozsahu jako dnešní závody, a tak nominace ze svazu možná bude tvrdá! V podstatě 62 účastníků dnešního závodu nastřílelo lepší výsledek, než je Petrův průměrný výsledek, který bude rozhodovat o nominaci na MČR.

Takže závěrem - hodně potřebná zkušenost před MČR mládeže, i tak by se dala nazvat dnešní Plzeň.

Zpět na výpis