Soustředění - Horní Cerekev 6. - 12. srpna 2017

Úvod » Aktuality » Soustředění - Horní Cerekev 6. - 12. srpna 2017

Na tradiční dovolenkové (dopoledne střelba, odpoledne výlety) soustředění nás v neděli odjelo mnoho aut, složení jako obvykle - nějací mladí vzduchovkáři, zkušenější malorážkaři, rodiče, sourozenci, trenéři. Celkem 25 účastníků.
Ne všechno se vydařilo - absolutorium si zaslouží střelnice AVZO Horní Cerekev a ochota místních funkcionářů (i nefunkcionářů), zvláštní poděkování Martinu Havlíkovi. Počasí nám už tolik nepřálo. Na kolech jsme byli jednou a uvažujeme, že příště už asi soustředění koly komplikovat nebudeme. Sjetí Lužnice za aktuálního stavu vody také nebylo nejvhodnější - 8 normálně sjízdných jezů jsme většinou přetahovali (nebo někdy místo toho riskovali životy zadáků), 99% jsme pádlovali na oleji a kličkování mezi kameny se nám také pokaždé nepovedlo. Prostě na získání nových vodáků to nebylo nejlepší řešení. Navíc jsme tím přišli o jeden půlden střílení, protože místo na objednaný oběd jsme dorazili až na přeobjednanou večeři! Na druhé straně výlety do Telče a na Červenou Lhotu byly moc hezké. A přece jen jsme se opět všichni o něco více poznali...
Spaní ve stanech jsme také zvládli (snad jen Milan, který přijel z cesty po alpských průsmycích na motorce a 10 dnech ve stanu, si to moc nepochvaloval), karavan se našim dámám hodil a i mladí střelci, kteří spali s předsedou na postelích na střelnici, si nestěžovali.
A sobotní zakončení účastí na závodech ČPTM v Plzni také nebylo špatné (Kačka čtvrtá, Klára sedmá), jen informace o tom, že Vojta si ráno na táboře udělal něco s rukou a v nemocnici účast na ČPTM neschválili, nebyla tou nejlepší. Ale zase mohli jet Petr s Pájou s námi a nemuseli cestovat pro Vojtu do tábora a potom ho tam zase odvážet :-).
Věříme, že jsme trochu práce udělali, Vojta s Anetou a Petrem se trochu víc seznámili se vzduchovkou, u začínajících malorážkařů jsme také přišli na spoustu věcí (hlavně takových, o kterých jsme vůbec neuvažovali) a ostatní si slušně zatrénovali. A ani rodiče se moc nezlobili, že jsme jim tentokráte nepřipravili program jako na předchzích soustředěních (Radkova informace o tom, že na střelnici je WiFi, se ukázala jako mylná a nás zastihla trochu nepřipravené). Ale o tom všem víc než všechno povídání asi vypoví fotky, které najdete zde.

Zpět na výpis