3. kolo ČPTM - Plzeň 12. - 13. srpna 2017

Úvod » Aktuality » 3. kolo ČPTM - Plzeň 12. - 13. srpna 2017

Na 3. kolo jsme odjížděli ze soustředění v Horní Cerekvi - fotky najdete zde. Ráno nás bohužel nepotěšila informace z tábora, na kterém byl Vojta Záborec, pro kterého měli jet rodiče a dovézt ho do Plzně. Vojta si něco udělal s rukou a lékaři nedoporučují start v Plzni! To bylo citelné oslabení, navíc hrozilo, že Vojta neúčastí na kole, které se započítává povinně jako jedno ze dvou hodnocených, přijde o účast ve finále ČPTM. To se naštěstí nepotvrdilo a Vojtovi na nominaci stačilo jedno kolo! Ale k ostatním našim.
Nejúspěšnější byla tradičně Kačka Mikulčíková ve SM 60 ran leže, která tentokrát nastřílela málo - po špatném začátku přišla dokonce i děsivá položka 92 bodů, ale po odpočinku si dala "stovku" a 99 bodů a výsledek ještě dotáhla na přijatelných 580 bodů, které jí zajistily čtvrté místo. Klára Boháčková se pomalu zlepšuje - tentokráte to bylo 578 bodů a sedmé místo. Naopak ve slabých výkonech pokračovala Nikča Regnerová, která po nedodržených pokynech trenéra nastřílela 557 bodů, což v kombinaci s předešlými výsledky nestačilo na vybojování účasti ve finále ČPTM. V dorostu nám chyběl Vojta - Vítek Škrbel nastřílel 568 bodů, což po malé účasti na trénincích o prázdninách nepřekvapuje a také on si nevybojoval účast na finále ČPTM. Nepovedlo se mu to ani ve VzPu 40 ran, kde začal hodně špatně a i když se v dalších položkách zlepšil, stačilo to jen na 349,1 bodu a umístění v závěru výsledkové listiny.
Tentokrát nás nepotěšili ani naši pistoláři. Při neúčasti Jirky Kočího nás reprezentovali Jirka Koprivnikar a Verča Hrubešová. Ve vzPi 40 byl Jirka s 351 body v nesmírně vyrovnaném startovním poli na 22. místě (startovalo 48 střelců a od 10. do 24 místa byl rozdíl jen 12 bodů!) a Verča s 349 body v naopak slabším poli dorostenek na 9. místě (29 účastnic). Ve SP 30+30 Jirka neopakoval výborný výsledek z minulého kola a s 505 body skončil na 29. místě, Verča se 494 body byla patnáctá. Jirka si navíc poprvé v životě zkusil i rychlopalku 2x30 a z 5 střelců skončil sice poslední, ale od 2. místa to bylo hodně vyrovnané a určitě má Jirka v této disciplíně naději na slušné výsledky. O tom svědčí i to, že si tímto výsledkem vybojoval postup do finále ČPTM, navíc bude střílet finále ČPTM i ve SP30+30 a VzPi 40, Verča bude ve finále také v obou disciplínách a navíc si postup z předchozích kol vystřílel i Jirka Kočí v disciplíně VzPi 40.

Zpět na výpis