MČR v kulových zbraních - Plzeň 8. - 10. září - máme titul

Úvod » Aktuality » MČR v kulových zbraních - Plzeň 8. - 10. září - máme titul

Na Mistrovství ČR ve střelbě z kulových zbraní se z SSK Liberec nominovalo 11 puškařů a 3 pistoláři, převážně se jednalo o žáky, kteří však stříleli v kategorii dorostu a dorostence, z nichž Radek Mikulčík střílel v kategorii juniorů.
V pátek stříleli muži a junioři disciplínu LM 60 ran leže. V mužích byl z našich mužů nehjlepší Pavel Boháček, který se umístil na pěkném 27. místě ze 74 startujících. Jeho výsledek 609,1 bodů patří k jeho lepším výsledkům z letošní sezóny (škoda, že se mu nepovedly dvě první položky - 99,3 a 99,2 bodu). Stejně tak i výsledky našich dalších mužů nebyly zklamáním - Petr Záborec 607,6 a Hynek Mikulčík 604,9 bodů. V juniorech střílel Radek Mikulčík a s 610,2 bodu skončil na 11. místě. V disciplíně LM 3x40, která se střílela další den, skončil v mužích Hynek Mikulčík na 18. místě - 1064 bodů. V juniuorech se Radek Mikulčík probojoval nástřelem 1143 bodů ze 7. místa do finále, kde skončil na 6. místě. Doufali jsme v lepší výsledek, v reprezentačním žebříčku juniorů je na čtvrté pozici, ale na druhé straně ani v jedné poloze nezklamal.
V sobotu se také střílelo leže v kategoriích dorostu. Dorostenců startovalo 99 a dorostenek 72. Vynikajícím výsledkem 590 bodů zvítězila mezi dorostenkami do 18 let naše třináctiletá Kačka Mikulčíková a završila tak letošní vynikající sezónu. Navíc na jaře vyhrála na MČR žáků ve střelbě ze vzduchovky kategorii žákyň do 14 let (v této kategorii zůstává i pro příští rok!), to je skutečně mimořádné získat dva tituly mistryně ČR v odlišných disciplínách i kategoriích! Výborně si vedla také stejně stará Klára Boháčková, která s 586 body skončila šestá! V této kategorii střílela ještě Nikča Regnerová, která ale letos nepodává vyrovnané výkony. Na těchto závodech se jí nevedlo - 559 bodů je zklamáním. V dorostencích se překvapivě nejvíce dařilo Vítku Škrbelovi, který přes tréninkovou pauzu o prázdninách nastřílel 573 bodů, tedy svůj vyrovnaný osobní rekord. Naše největší naděje - Vojta Záborec - měl také o prázdninách delší pauzu a nastřílel 566 bodů, což je pod jeho možnostmi. Naopak Vojta Černý si nastřílel osobní rekord 561 bodů.
Pistoláři neměli příliš důvodů k radosti. Nadějný pistolář Jirka Koprivnikar na svém prvním mistrovství nastřílel v disciplíně sportovní pistole 30+30 507 bodů a skončil na 31. místě, v disciplíně rychlopalná pistole skončil na 6. místě s 481 body. V této disciplíně měl šanci na medaili, ale na druhé straně s touto disciplínou teprve začíná, takže nelze očekávat zázraky. Verča Hrubešová skončila v disciplíně sportovní pistole 30+30 s 511 body na 11. místě. V mužské kategorii jel s určitými naději ve SP 30+30 na mistrovství Jirka Blaška. Nepodařilo se mu nastřílet to, co umí a s 555 body skončil dvanáctý. Ve standardní pistoli 3x20 byl s 520 body osmnáctý.