Jak jsou na tom naši střelci na začátku vzduchovkové sezóny

Úvod » Aktuality » Jak jsou na tom naši střelci na začátku vzduchovkové sezóny

Kdybychom podrobněji rozepsali všechny výsledky z dosavadních závodů začínající vzduchovkové sezóny, asi by to nikdo nedočetl do konce. Kromě toho, k tomu jsou určeny reportáže z jednotlivých závodů, které jsou určitě dost podrobné. Dovolíme si tak podívat se na jednotlivé disciplíny, kde naši členové střílejí.
VzPu leže - Ve starší kategorii do 14 let si suverénně počínají Kačka Mikulčíková, Klára Boháčková (obě už dokázaly nastřáílet přes 317 bodů) a Vojta Záborec. Stačí jim to na vítězství nebo umístění na stupních vítězů téměř na všech závodech, kam přijedou. Oproti loňskému roku zaostává Nikča Regnerová, která je za nimi s odstupem a dotahují se na ni další naši střelci - překvapením jsou hlavně výkony prakticky začínající Adély Vaněčkové! A v této kategorii máme ještě další střelce, kteří umí přes 300 bodů, nicméně by nějaký ten bodík ještě potřebovali přidat, aby byli v této nabité kategorii konkurenceschopní. Střílí se ale první sezóna na desetiny a tak si ještě úplně nedovedeme představit, jaké výsledky budou potřeba na umístění na MČR nebo třeba jen postup na toto mistrovství. V mladší kategorii máme trochu krizi - jí se vymyká zatím jen jeden závodník a to Péťa Trnovský, který už dokáže obsazovat přední příčky a stále se zlepšuje. Ostatní zůstávají trochu zpět a problémy mají hlavně s vyrovnaností položek.
VzPu stoje - v dorostu se letos zlepšuje Vojta Černý, další střelci teprve začínají (za první závod musíme pochválit Marušku Malinovskou) nebo začnou (a těch je hodně, což je určitě přínosem - mezi nimi jsme hodně zvědaví, jak si na prvních závodech povedou naši výborní ležačkáři z kategorie do 14 let). V mužích je bez konkurence ten nejmladší - Radek Mikulčík, který si vybojovává svoje postavení mezi nejlepšími v ČR, s odstupem následuje Pavel Boháček, který bohužel absolvuje jen málo závodů a potom s dalším odstupem Petr Záborec a potom Hynek Mikulčík a Míra Pavlíček. Nově do této kategorie postoupil Víťa Škrbel, zlepšil se oproti výkonům v dorostu, ale jeho nízká účast na trénincích ho asi výše neposune.
VzPi - v dorostu, po tom, kdy kariéru ukončil Jirka Kočí, je jasnou jedničkou Jirka Koprivnikar, který má slušné výsledky i ve vzduchové rychlopalce. Ale v "normální" klidové střelbě zatím růst výsledků chybí, i když oproti loňskému roku jsou jeho výkony stabilnější. Stejně je na tom Verča Hrubešová - oba by potřebovali ve VzPi ještě pár bodíků přidat, aby se ve výsledkovkách i na velkých akcích dokázali prosadit více dopředu. Anna Blažková zatím zůstává za svými kolegy, ale je to pochopitelné, střílí nejkratší dobu. Je dobře, že mezi mladými pomalu přibývají i další zájemci o pistoli, aby se pistoláři mohli stát rovnocennou skupinou k podstatně početnějším puškařům. Ve VzPi i RVzPi se letos méně daří Jirkovi Blaškovi, který přes letní sezónu přivážel hodně slušných umístění ze standardní pistole. Ale JIrka začíná na soutěže brát svého syna Adama, tak uvidíme... Petr Hrbek víc trénuje naše mladé pistoláře, než sebe a i soutěží se účastní sporadicky. Takže uvidíme, jak naši začínající mladí pistoláři zvládnou vzduchovkovou sezónu a kdy se začnou zúčastňovat závodů.

Věřme, že až se zase podíváme na naše střelce za pár týdnů, budeme moci přidat další úspěšná jména - příležitostí k prosazení se bude určitě dost, vždyť jezdíme na závody skoro každý víkend!

Zpět na výpis