3. kolo Jiříkovské ligy - 21. ledna 2018

Úvod » Aktuality » 3. kolo Jiříkovské ligy - 21. ledna 2018

Klasika na přitahovací terče ve všech disciplínách (opět připomínáme, že po naší střelnici je to teprve druhá střelnice v ČR, kde se střílí i leže na přitahovací terče).
Leže do 12 let - Petr Trnovský s 310,7 bodu opět těsně druhý za svým věčným soupeřem Kimákem - ale střílí teprve prvním rokem a jeho výsledky kolem 310 bodů jsou velmi stabilní! Z toho se prostě něco vyššího musí vyklubat... Kuba Mládek a Míša Malinovský se srovnali a odstranili propastné výkyvy - teď 301,5 a 300,9. Občas ještě v některých položkách ujedou, na druhé straně někdy střelí i hezky - viz Kubových 103,9 v poslední položce!
Leže do 14 let - málokdy se podaří vyhrát někomu z jiného klubu, když jsou na závodech naši tři nejlepší - Kačka, Klára a Vojta. Tentokráte chyběla Klára a překvapivě vyhrál Vojta Záborec s 317,3 před Kačkou Mikulčíkovou (314,6), která před týdnem střelila famózní výsledek v Ročově. Ale Vojta v Ročově také střílel hodně a dokázal to udržet i v dalším závodě. Na 10. místě skončil Vojta Jungmann, který už střílí hezky na tréninku, ale v závodě se mu to zatím nepovedlo.
Dorost stoje 40 ran - Maruška Malinovská nedokázala zopakovat výsledek z Plzně, ale na druhé straně nepadla moc hluboko - 375,3 bodu. Kousek za Maruškou skončil Vojta Černý, který v současné době laškuje i s pistolí. Nastřílel jeden ze svých lepších výsledků - 367,7 bodu.
VzPu 60 - i v Jiříkově si ženy zkusily novou disciplínu 60 ran a Šárka Hubená z Manušic nastřílela pěkných 600,5 bodu. V této společné kategorii mužů a žen byl ale bezkonkurenční náš Radek Mikulčík, který si sem přijel zastřílet poté, co mu nemoc nedovolila odjet na reprezentační výjezd do Rakouska. Vyzkoušel si závod, aby do Mnichova příští týden neodjel s velkou pauzou - 316,9 bodu sice není nějaký zářivý výsledek, ale v dané konkurenci to bylo jasné vítězství o 16 bodů! Dobře střílel i jeho otec Hynek - 592,8 bodu a třetí místo. Mírovi Pavlíčkovi se zatím nedaří a střílí své výsledky kolem 540 bodů- tentokráte 540,7 bodu.

V celkovém pořadí Jiříkovské ligy je v kategorii do 12 let Petr druhý (na vítězství v lize by musel nastřílet slušný osobák), na 4. a 5. místě jsou Míša s Kubou. Ale poslední kolo ještě může hodně změnit, protože je tu spousta slušných střelců, kteří mají zatím jen dva výsledky (počítají se ze 4 kol 3 nejlepší...). Do 14 let jsou na 1. a 2. místě Kačka a Vojta a těžko už je někdo předstihne, Vojta je sice čtvrtý, ale je posledním, který má odstřílaná 3 kola a za ním je spousta dobrých střelců s jen dvěma výsledky. Mezi nimi je i Klára, která se ještě může na vyšší místa probojovat, pokud se jí na posledním kole zadaří. Dva výsledky mají také Adéla Vaněčková a Aneta Cimmermannová, také ony se ještě mohou dostat výš. Totéž platí i pro Marušku v dorostu 40 ran stoje. V mužích je vítěz jasný, tady už nikdo Radka nepřestřílí a pravděpodobně si druhé místo také udrží Hynek, takže na 1. a 2. místě v lize by mohli být oba Mikulčíci... Ohrozit Hynka může jen Pavel Boháček, který má zatím odstřílena jen dvě kola - pokud by jel na poslední kolo, mohli by být na prvních třech místech v celkovém hodnocení ligy v kategorii mužů jen naši závodníci.

Zpět na výpis