Výkony našich střelců na GP Liberec a Syner

Úvod » Aktuality » Výkony našich střelců na GP Liberec a Syner

Vždy je náročné závod pořádat a ještě dobře střílet - z tohoto úhlu je třeba se dívat i na letošní 26. ročník našich tradičních závodů. Navíc jsme je poprvé stříleli na elektronické terčové zařízení, zapůjčené z Wroclavi. Bylo to samozřejmě daleko náročnější a psychicky to přineslo daleko větší zátěž všem, kteří závod připravovali.

V sobotu ve VzPu 60 se dařilo Radkovi Mikulčíkovi. Přijel rovnou ze závodů v Mnichově, kde střílel ve čtvrtek a v pátek - ve čtvrtek s horším výsledkem, v pátek s výborným výsledkem, se kterým se na této světové soutěži dostal do finále. Také v Liberci v sobotním závodě nastřílel slušně - v základním závodě skončil na druhém místě se slušným výsledkem 620,2 bodu, o pouhé 4 desetiny za vítězným Sváčkem. Porpvé v životě porazil střeleckou legendu Vencu Hamana, zůstal za ním i slovenský reprezentant Čadek a další střelci z české juniorské reprezentace. Ve finále se mu už tolik nedařilo a skončil na 6. místě. V neděli si to ale vynahradil - nastřílel svůj druhý nejlepší výsledek 623,2 bodu a zvítězil se slušným náskokem před vítězem sobotní klasifikace Sváčkem. Škoda jen, že jeho kolegové pořadatelé mu nedali divokou kartu, aby mohl do sobotního superfinále - přednost dostala zahraniční střelkyně.
Ve stejné kategorii stříleli i Radkův otec Hynek, Míra Pavlíček a senior Jirka Miškovský. Ti zůstali oba dny v zadní části výsledkové listiny, i když Hynkových nedělních 580,1 si pochvalu zaslouží.
V dorostu v diosciplíně VzPu 40 ran střílela jen Kačka Mikulčíková. Zatím první závody v této disciplíně (jinak stále střílí hlavně 30 ran leže) zvládá - škoda, že v sobotním závodě ztratila 4 body ve druhé položce, přesto výkon 398,5 není špatný a zajistil Kačce 12. místo. V neděli už to bylo horší - 388,0 bodu, když opět daleko nejhorší byla druhá položka, kde nastřílela dokonce o 6 bodů méně, než v ostatních položkách.

V pistolích se nejvíce dařilo "veteránovi" Jirkovi Blaškovi - v sobotu 541 bodů, ale druhý den hezkých 555 bodů a 9. místo! Dorostenec Jirka Koprivnikar si to vyzkoušel v mužích - 530 a 542  bodů není špatný výsledek. Ale v sobotu si to vyzkoušela mezi ženami také dorostenka Verča Hrubešová a dokázala Jirku porazit - 535 bodů. A porazila i Alenu Burdovou, jejíž 509 bodů bylo asi zklamáním i pro ni, navíc si o moc nepolepšila ani v neděli - 526 bodů. V neděli už Veronika střílela v dorostu a s 348 body asi také spokojená nebyla. Oba dny zůstala v dorostu Anna Blažková - 313 a 293 bodů - to je velké zklamání. Nicméně na závěr pistolářského odstavce je třeba se zmínit o účasti Jirky Koprivnikara v tzv. superfinále. Dpostal se do něj na základě losu a jeho soupeři byli vítězové všech kategorií puškových i pistolových disciplín a Jirka si vedl obdivuhodně. Střílelo a vypadávalo se po jedné ráně a Jirka se dostal do finále, kde střílel proti puškařskému reprezentantovi Sváčkovi a v souboji o 20 000,- Kč rozhodla v jeho neprospěch jedna jediná desetina bodu. Tady Jirka navíc prokázal psychickou odolnost, protože ho celá hala jako domácího závodníka hlasitě povzbuzovala a Jirka se přesto dokázal soustředit na své rány.

Zpět na výpis