Výkony našich střelců na KP

Úvod » Aktuality » Výkony našich střelců na KP

Na libereckých krajských přeborech jsme byli nejúspěšnějším klubem - získali jsme 5 titulů krajských přeborníků! Ale to samo o sobě ještě neříká vše o všech našich střelcích. Pojďme se na ně podívat.
Leže do 12 let Petr Trnovský a do 14 let Kačka Mikulčíková -  to jsou naši krajští přeborníci. Petr nastřílel slušný výsledek 312,4 bodu a zůstal jen o jednu desetinku za absolutním vítězem Hejným z Vlašimi. Petr se teď na této úrovni drží a věříme, že z toho jetě nějaký vyšší výsledek vykrystalizuje - na MČR to na umístění vepředu asi ještě stačit nebude... Kačka byla v ležáku nejlepší ze všech - 317,0 bodů ale nepatří k jejím úplně nejlepším výsledkům. Ale musíme vzít v úvahu, že už zároveň trénuje polohu stoje, kde se probojovala na MČR a po odstřílení MČR se určitě vrhne (tak jako ostatní v této kategorii - Klára Boháčková a Vojta Záborec) na specializovanou přípravu ležáku a do mistrovství mládeže se zase dostane do formy - vždyť obhajuje titul mistryně ČR! Z ostatních leže se dařilo v kategorii do 12 let více Kubovi Mládkovi (302,0 bodu - chválíme) než Michalu Malinovskému (295,6 bodu). v kategorii do 14 let skončil třetí Vojta Záborec (316,0) a trochu pozadu za svými výkony zůstala šestá Klára Boháčková (313,6). Petr Herrmann už se konečně dostal na slušnějších 307,6 (s jednou výbornou položkou 104,1), hned za ním byla Aneta Cimmermannová (307,5), úplně vyhořela Nikča Regnerová (303,8), slušně nastřílel Vojta Jungmann (302,6) a poprvé si vyzkoušel závod Lukáš Choma (250,1).
Puška stoje v dorostu - Kačka Mikulčíková 396,5 (hezký výsledek jedné z nejmladších účastnic této kategorie), Marie Malinovská 288,2, Klára Boháčková 372,2. Věříme, že všichni půjdou během dalších tréninků ještě nahoru, všichni (včetně Vojty Záborce, který nestřílel) patří v této kategorii v republice k nejmladším a jejich čas teprve přijde.
V mužích se stal krajským přeborníkem Pavel Boháček - 600,7, Míra Pavlíček nastřílel 557,4 a senior Jirka Miškovský 534,9. Někteří další nestříleli a raději se jako pořadatelé starali o to, aby KP dopadl co nejlépe.
Pistole ženy - Alena Burdová lemá letos tak dobrou sezónu jako vloni, navíc s přechodem kategorie žen na 60 ran se dosud nedokázala vyrovnat, skončila třetí. Pistole muži - Jirka Blaška se stal krajským přeborníkem s hezkým výkonem 553 bodů! V dorostu se z našich pistolářů nejvíce dařilo Verče Hrubešové, která krajský přebor vyhrála s 357 body, naopak se vůbec nedařilo Jirkovi Koprivnikarovi - 337 bodů. Do MČR v Plzni už moc času nezbývá, ale věříme, že se ještě na zbývajících trénincích podaří pár krůčků k vyladění formy udělat.

Zpět na výpis