2. ročník 1. eXtraligy družstev - Liberec 17. března 2018

Úvod » Aktuality » 2. ročník 1. eXtraligy družstev - Liberec 17. března 2018

Po loňském úspěšném 1. ročníku této vzduchovkové soutěže družstev, kterou zorganizoval Haman mladší, jsme letos stříleli na stejném místě - v tělocvičně naší tradiční ZŠ Vrchlického. Fotky najdete zde, výsledky tady.
Čekali jsme větší zájem – sešlo se totiž jen šest družstev, ačkoliv se mohlo zúčastnit družstev osm. Ale určitě nikdo ze střílejících nelitoval – a to nejen proto, že se jedná o zajímavou soutěž, ale i se svými výkony byla velká většina účastníků spokojená – viz v přiložených výsledcích pořadí jednotlivců dle nejlepšího výsledku.Ve skupinách se střílelo 20 soutěžních ran systémem každý s každým. První dvě družstva ze skupin pokračovala dále (do semifinále a vítězové semifinálových bojů do finále) – zde se už střílelo 40 ran. Pro účastníky finále to znamenalo 120 soutěžních ran ve vražedném prostředí, které bylo všechno možné, jen ne tiché, navíc v průběhu střelby okořeněné komentováním výsledků soupeřů i jejich vlastních, včetně informací o průběžném pořadí družstev během jednotlivých utkání.
Od začátku bylo jasné, že ve finále si to rozdají Haman team a družstvo SSK Manušice, složené z odchovankyň SSK Manušice. V Haman teamu střílel juniorský reprezentant Radek Mikulčík z Dukly Plzeň, stále ještě úspěšný bývalý olympionik Venca Haman, reprezentant ČR v soutěžích střelců s poruchou sluchu Marek Bartošek a slušná střelkyně Kačka Franceová jako týmová čtyřka. V družstvu Manušic juniorská reprezentantka Brabcová z Olympu Plzeň, Vlasta Bartoníčková ze stejného klubu, která se vrací po půlroční pauze, stále výborná střelkyně Míša Širlová, byť se dnes už více věnuje trénování manušických nadějí a dorostenka Verča Svobodová, které se na tomto závodě hodně dařilo.
Jak vše dopadlo se dozvíte v přiložených výsledcích, připomínáme, že ceny nebyly právě nejmenší, ať už finanční (kde jen tak najdete 10 tisíc za vítězství) nebo věcné (ta nejlepší whiska a slušné sady Rohozeckého piva…). A ochutnávka u distributora exkluzivních lihovin za 1000,- Kč také není k zahození J. Ale určitě jen ceny nebyly tím, co láká některé stálé účastníky, aby jeli do Liberce přes celou republiku – skvělá soutěž v novém formátu, v přátelském duchu a přitom v bouřlivé atmosféře je určitě tím, co si všechny účastníky získává.
A pokud se chcete podívat, jak to vypadalo, najdete na Youtube pod názvem "Střelecká eXtraliga družstev Liberec" celý záznam (https://youtu.be/_fWfoNJ_bQY ) – zatím takový zkušební, ale pro příští ročník se už připravuje několik kamer a podstatně kvalitnější přímý přenos. Fotky ze soutěže najdete na webu jednoho z pořadatelů (www.strelbaliberec.cz ) a podrobné informace určitě také na facebooku Vency Hamana a na jeho webu www.sport-strelba.cz .
 

Zpět na výpis