MČR mládeže - vzduchovka - Plzeň 24. března 2018 - zlato, stříbro, bronz

Úvod » Aktuality » MČR mládeže - vzduchovka - Plzeň 24. března 2018 - zlato, stříbro, bronz

Postup do Plzně na MČR mládeže si vybojovali prakticky všichni, kteří v našem klubu tuto disciplínu střílí. Celkem tedy jelo 11 střelců, z toho 3 v kategorii do 12 let a 8 v kategorii do 12 let. Fotky z mistrovství najdete zde, včetně těch, kde se naše výprava fotila s nestorem našeho střelectví, olympijským vítězem Janem Kůrkou.
V kategorii do 12 let to od našich byly velmi vyrovnané výkony - zatím dosud jasně nejlepšímu Petrovi Trnovskému se díky osobním rekordům přiblížili další naši střelci - Kuba Mládek a Míša Malinovský. Nakonec skončil Petr na 9. místě (309,6 bodu), Kuba na 11. místě (308,8 b.) a Míša byl na 23. místě s 305,5 bodu. Opravdu výborné, všichni střílí prvním rokem a navíc Kuba s Péťou v kategorii zůstávají i příští rok! V soutěži družstev skončili sedmí z 16 startujících.
V kategorii do 14 let jsme počítali s umístěním mezi nejlepšími. V kategorii chlapců se to nepovedlo - Vojta Záborec zůstal trochu za svými možnostmi (i když musíme konstatovat, že letos se na mistrovství nestřílely vysoké výsledky) - s 312,1 bodu (asi jeho letos nejslabší výsledek) skončil dvanáctý. Dobře nastřílel i Petr Herrmann - 308,1 bodu ale v obrovské konkurenci stačilo jen na 35. místo. V této nejobsazenější kategorii bylo nominováno 79 střelců! Vojta Jungmann zatím na závodech nedovede prodat to co umí - 295,7 bodu. V kategorii dívek jsme počítali s tím, že si Kačka Mikulčíková vzpomene na začátek sezóny, kdy střílela nejvyšší nástřely v republice. Ale nakonec z toho v kvalifikaci bylo jen 315,2 bodu a 5. místo. Lépe střílela Klára Boháčková, která s 315,8 body byla v kvalifikaci třetí. Ve finálovém závodě, který střílí 8 nejlepších se ale Kačka vytáhla - suverénně vyhrála s výsledkem větším, než vítěz chlapců. A aby to pro náš klub vypadalo dobře, Klára ji napodobila a nakonec skončila třetí! Další naše dívky v kvalifikaci skončily na 27. místě (Adéla Vaněčková s 311,1 bodu), 28. místě (Nikča Regnerová s 311,0 body) a výborně nastřílela i Aneta Cimmermanová - 309,2 bodu). A v soutěži družstev to Kačce s Klárou a Vojtou Záborcem vydalo na 2. místo - takže v této kategori jsme brali od každé medaile jednu - zlato Kačka, stříbro družstvo a bronz Klára!
Tak to bylo hezké zakončení sezóny! Ale pozor, příští rok naši nejlepší už ve starší kategorii nebudou a v té mladší zůstává jen Petr s Kubou - je třeba zapracovat na nových nadějích...

Zpět na výpis