Kontroláky reprezentace jsou tady - Plzeň 27. - 29. dubna 2018

Úvod » Aktuality » Kontroláky reprezentace jsou tady - Plzeň 27. - 29. dubna 2018

Přestože je Radek Mikulčík už členem Dukly Plzeň, pořád trénuje s námi a proto na něj i v hodocení střelců našeho klubu nebudeme zapomínat. Zvlášť, když se mu zejména ve standardu 3x40 začíná dařit!
Systém kontrolních a sledovaných závodů české reprezentace se poslední dubnový víkend v Plzni rozběhl naplno.
V pátek stříleli muži (společná kategorie s juniory, ve které je Radek) VzPu 60 a MIX. V mixu střílel Radek s oddílovou kolegyní Razímovou a skončili šestí, když ani jeden z nich neodvedl dobrý výkon. Ale Radkovi tato disciplína pomohla k nastavení nové vzduchovky a v dalším závodě už to bylo mnohem lepší! Ve VzPu 60 ran už Radek skončil s 620,7 bodu na pěkném 4. místě a ve finále si potom pohoršil na šesté místo. Ale pochvala, společná soutěž juniorů s muži je těžká! Střílel také Hynek Mikulčík a s 580,5 bodu skončil těsně před koncem výsledkovky.
V sobotu čekal muže první velký standard - Radek nastřílel slušný výsledek 1155 bodů, což stačilo na 7.  místo a ve finále si polepšil a skončil šestý. Ve stejné, dnu se střílel také sledovaný závod LM 60 ran (tedy disciplína, která zmizela z programu dalších olympiád. Tu Radek moc rád nemá, s 614,9 bodu skončil třináctý, když ztratil hlavně v prvních dvou položkách. Tuto disciplínu stříleli i Hynek Mikulčík a Petr Záborec, kteří s 595,6 a 595,2 body byli na 53. a 54. místě.
A v neděli čekal na muže poslední standard - Radek nastřílel osobák 1166 bodů (škoda - ke světové kvalitě 1170 bodů scházelo pár bodíků, které ztratil v poslední položce stoje - 92 bodů!). Ale Radek si to vynahradil ve finále, které vyhrál!! Tak začátek sezóny v královské malorážkové disciplíně se Radkovi opravdu podařil.

Zpět na výpis