Výsledky, foto a Zpravodaje z GP Libereckého kraje a VC Stráže n.N. - Liberec 10. - 11. listopadu 2018

Úvod » Aktuality » Výsledky, foto a Zpravodaje z GP Libereckého kraje a VC Stráže n.N. - Liberec 10. - 11. listopadu 2018

Byl to hektický víkend - 5 směn v sobotu a k tomu ještě 4 finále a v neděli potom 4 směny. Zde najdete výsledky, zde fotky ze soboty a neděle a tady Zpravodaje (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) vydávané v průběhu soutěže (zájem čtenářů nás mile překvapil).

V sobotu byla zajímavá vyrovnanost počtu puškařů (99) a pistolářů (98) a i jejich součet, který říká že do maximální kapacity střelnice chyběli jen 3 střelci, takže málokdy viděná minimální fluktuace! Dnešní výsledky byly zajímavé i odstupem vítězů většiny kategorií od ostatních soutěžících, většinou se jednalo o slušné výkony - ve VzPi 60 muži Schejbal střílel 579 bodů, Kožuchová ve stejné disciplíně žen 561 bodů a Razímová ve VzPu 40 dorostu 415,4 bodu, ostatní v kategoriích již byli s odstupem. Ale určitě se všichni shodneme, že dominantní byla Aneta Brabcová ve VzPu 60 ženy – 634,0 se v Česku zas tak často nevidí! Tedy přesněji,  nejen v Česku, ale ani jinde na světě, protože je to výkon větší, než světový rekord.... Blahopřejeme.

K nedělnímu závodu několik poznámek – opět vyrovnaná účast pušek (80) a pistolí (78) a opět minimální fluktuace (ze 160 stavů jich bylo obsazených 158 - to je výrazný posun oproti minulým ročníkům, který každý organizátor uvítá). Včerejší výkon Anety Brabcové sice nikdo nenapodobil, ale i výkony Nikoly Foistové 626,5 a Filipa Nepejchala – 626,2 bodů, stojí za zaznamenání. V kategorii žen byly i další pěkné výsledky - například sobotní vítězka dorostu Razímová, v neděli střílející mezi ženami, nastřílela 624,2! Všimli jsme si i stále stoupající výkonnosti mladé Soukupové - 613,8. Mezi pistoláři zvítězil vítěz sobotního finále Vildomec se slušnými 576 body, ženy tentokrát nepřekonaly 560 a mezi dorostem v pušce i pistoli se neobjevil žádný mimořádný výsledek. Ale v dorostu je to pochopitelné - ti nejlepší často střílí mezi dospělými.

O atmosféře závodu více poví 7 čísel Zpravodajů, které jsme během závodu vydali...

Určitě se sluší poděkovat všem klubům, které se na akci krajského sdružení pořadatelsky podílely. Bylo to v našem kraji poprvé, kdy sdružení pořádalo soutěž a to, že se všechny fungující kluby zapojily, nás opravdu těší. Dále děkujeme SSK Děčín za zapůjčení poloviny terčového zařízení, všem rozhodčím v čele s Lubošem Bílkem, u mašinky panu Kurečkovi a samozřejmě speciální dík Fandovi Poláčkovi.

Věříme, že se s účastníky sejdeme i v lednu na elektronice při GP Liberec a GP Syner, i když čekáme více zahraničních závodníků a bude možná trochu obtížnější se mezi účastníky dostat…

 

Zpět na výpis