Velká cena osvobození - mezinárodní závod v Plzni 2. - 4. května 2019

Úvod » Aktuality » Velká cena osvobození - mezinárodní závod v Plzni 2. - 4. května 2019

Na tradiční mezinárodní závody do Plzně byl do české reprezentace nominován Radek Mikulčík. Ale příliš se mu nedařilo - lépe by bylo napsat, že se mu nedařilo vůbec! A jeho umístění neomlouvá ani to, že na těchto závodech byla neskutečná konkurence - pokud si myslíte, že na domácích závodech byla největší výpravou ta domácí, nebyla to vůbec pravda - nejpočetnější výpravu tvořili Indové a Němci, každá z těchto výprav měla přes 90 reprezentantů!!!
Už Radkova zastávka v Manušicích něco signalizovala a v Plzni nebylo lépe. V malorážce vleže s pouhými 605,3 body byl na 130. místě (na celé body to bylo 579 bodů), ve standardu 3x40 s 1142 body skončil na 99. místě (opět ztráta vkleče) a ve vzduchovce také nezopakoval výkon z prvních kontrolních závodů reprezentace a s 609,6 body byl na 104. místě.
Nezbývá než doufat, že se Radek vzpamatuje a na dalších závodech nastřílí podstatně lépe. Letos bojuje o zařazení do reprezentace pro příští rok, kdy už bude v kategorii mužů a tedy je to pro něj daleko obtížnější situace než dosud, kdy si reprezentaci v kategorii juniorů vybojoval s přehledem...

Zpět na výpis