VC Osvobození 60 a 3x20 - Ostroměř 4. a 5. května 2019

Úvod » Aktuality » VC Osvobození 60 a 3x20 - Ostroměř 4. a 5. května 2019

V sobotu se střílel tradiční závod v Ostroměři, který bývá dobře obsazován jak co do kvality, tak i kvantity. A tradičně je tu také o sportovce dobře postaráno. Fotky najdete zde.
Trochu se zpožděním jsem dostali výsledky, takže můžeme závod okomentovat.
Bohužel se nezúčastnil nikdo z našich mužů, ani někteří z našich nejlepších v dorostu (ti si to ale vynahradili druhý den při standardu). Z těch ostatních mimo barvy našeho klubu skvěle stříleli Bezoušková z Brandýsa (výkonem 584 si vynahradila neúspěch na MČR mládeže ve vzduchovce) a z Manušic Svobodová (584) a Martínková (581)! Z našich nejlépe stříleli Péťa Trnovský (nejmladší střelec ve startovním poli) a Nikča Regnerová - oba 564. Snad se u Nikči podaří vyřešit problémy s úderníkem. které k jejímu výkonu nepřispívají (v Manušicích se sypačkami spadlé rány a se zelenými Eleykami v Ostroměři zase hodně nevyšlých ran). Aneta Cimmermanová nastřílela také slušně - 556 bodů, těsně za ní zůstal Michal Malinovský, který se v poslední době hodně zlepšuje oproti loňsku - 555 bodů (s jednou položkou 89, ale jednou také 99!!!). Kuba Mládek nastřílel 544 bodů a za zmínku stojí jeho poslední položka - 95 bodů!
Bomba ale přišla druhý den ve standardu! Sice opět nestartoval žádný z našich mužů (Radek Mikulčík střílel mezinárodní závod v Plzni), ale byli tu naši nejlepší dorostenci. A v mladším dorostu vyhrále naše Klára Boháčková, což je pěkné, ale podstatnější je výsledek - 572 bodů! Klářin osobák a hlavně hodně konkurence schopný výsledek i na těch nevyšších soutěžích! Polohy - kleče 188, leže 197 a stoje 187 (poslední položka stoje 96 bodů). Blahopřejeme! Kačka Mikulčíková trochu zaostala za svým osobákem z Plzně, ale 549 bodů určitě není k zahození (škoda, že se jí nepovedla poslední položka stoje - 78 bodů). Jsme rádi, že se opět dostává do hry Maruška Malinovská (539 bodů) a že Petr Herrmann prokázal, že jeho poslední výsledek v Plzni nebyl náhodný - v Ostroměři nastřílel 530 bodů! A hodně se zlepšila i Nikča Regnerová, která střílela standard potřetí v životě a zlepšila se na 495 bodů (velký posun osobáku), když stejně jako Petr zůstává trochu za ostatními v poloze stoje (nejslabší stoják ze startovního pole mladšího dorostu - 61 a 69 bodů). Ale v ostatních polohách už ostatním šlape na paty! Ve starším dorostu startoval Lukáš Dytrych - také on se stále zlepšuje - tentokráte to bylo 483 bodů (také on má rezervy v poloze stoje - 129 bodů).
Po těchto závodech čeká naše mladé střelce soustředění v Karlových Varech - uvidíme, jak se to projeví na dalších závodech...

Zpět na výpis