Sledované a kontrolní závody reprezentace - Plzeň 7. - 9. června 2019KZR

Úvod » Aktuality » Sledované a kontrolní závody reprezentace - Plzeň 7. - 9. června 2019KZR

Do Plzně na seriál reprezentantů jel Radek Mikulčík a naši pistoláři. Tentokráte se ale žádné velké výsledky, za které bychom mohli chválit, nekonaly.

Sledované závody:
Nejlepší úplně ze všech našich byl podle umístění pistolář - Jirka Blaška si zajel do Plzně střelit velkorážnou pistoli a skončil sedmý! Víme, střílelo málo závodníků, ale přesto... Takže Jirkův výkon 555 bodů chválíme, škoda, že do Plzně nejezdí častěji - víme, že v některých disciplínách by se za své výkony vůbec nemusel stydět!
Mladí pistoláři Verča Hrubešová a Jirka Koprivnikar už tak dobře nestříleli - Verča byla ve sportce s 510 body na jedenáctém místě (v kategorii žen startovalo 11 závodnic a Verča patřila k nejmladším). Ve vzduchové pistoli MIX střílela Verča bez svého partnera, takže v celkovém hodnocení se pochopitelně jako družstvo neumístili, samotná Verča nastřílela 344 bodů. Jirka Koprivnikar v RP 2x30 se nedostal přes 500 bodů a skončil jedenáctý se 497 body.
Radek ve vzduchové pušce v MIXu s Danielou Kokoškovou skončili sedmí, když Daniela nastřílela jen 405,5 bodu, Radek 410,9 bodu.

Kontrolní závody reprezentace:
Vzduchová pistole ženy - Verča 538 bodů, 12 místo. RP 2x30 muži - Jirka 20. místo  a 475 bodů (zdá se, že slušnější výsledek Jirky na prvním kole KZR v této disciplíně byl jen výkřikem do tmy). Verča v disciplíně SP 30+30 obsadila v kategorii žen 17.  místo s 516 body. Dříve byli naši pistoláři mezi startujícími nejmladší - teď už zdaleka nejsou věkově sami a jejich výsledky jsou spíše horší, než lepší...
Puška - Radek se po odchodu z Dukly potýká s novými zbraněmi a trochu se divíme, že reprezentant nemá možnost získat slušnou zbraň a tak (asi jako jediný v této kategorii) střílí mezi libovolkami se sportovní malorážkou ( a ještě je za ni vděčný...). Začíná se pomalu zlepšovat, ale na lepší umístění než kolem desátého místa to zatím není. V LM 3x40 skončil v sobotu devátý s 1144 body, v neděli byl desátý s 1149 body (stejný klečák i stoják a lepší ležák). Ve vzduchovce skončil na 11. místě (618,5 bodu). Věřme, že se Radek bude postupně zlepšovat, jak si na nové zbraně zvykne a že se snad časem dostane i k lepšímu materiálu...