Skončila Olympiáda dětí a mládeže 2019

Úvod » Aktuality » Skončila Olympiáda dětí a mládeže 2019

Letní olympiáda dětí a mládeže by nás jako střelce měla zajímat už proto, že se podstatně podílíme na organizaci střeleckých soutěží, které se střílí přímo v budově, kde sídlí vedení Libereckého kraje! Zajímavé příspěvky najdete na našem facebooku nebo také můžete použít tento odkaz. Pokud máte raději webové stránky, potom se můžete podívat zde.

 V pondělí byla na programu Vzduchová puška 40 ran - v dívkách kvalifikaci vyhrála Jelínková z Hradce, ale popravdě - výsledky jsme čekali lepší. Je tu spousta výborných střelkyň a žádná se nedostala přes 410 bodů! Jako poslední do finále postoupila z osmého místa reprezentantka Libereckého kraje Martínková z Manušic. Zaujalo nás také to, že mezi finalistkami je reprezentantka Hlavního města Prahy Barbora Dubská, kterou známe jako členku střeleckého klubu LOYD z Jablonce nad Nisou (který byl původně v Libereckém kraji, ale nově je zaregistrován ve Středočeském kraji), která bydlela v Jablonci a chodí na školu v Jablonci a zřejmě na dobu olympiády se přestěhovala do Prahy? Finále dívek se střílelo ve 13 hodin a reprezentantka našeho kraje vypadla jako první a skončila tak celkově na olympiádě dětí na osmém místě. Chlapci stříleli finále ve 14,30 a reprezentant našeho kraje Ondra Bílek postoupil do finále jako vítěz kvalifikace (410,6 bodu), těsně před Helusem z Plzně (410,5) a Nedvědem z Budějovic (409,4). Navíc byl Ondra určitě favoritem, tomu nasvědčovaly hlavně jeho výsledky z kontrolních závodů reprezentace v letošním roce. Začátek finále měl impozantní, potom se však objevovaly chyby a nakonec to vypadalo, že skončí druhý za Nedvědem. Ale poslední nevydařenou ránou klesl na místo třetí, když se před něj dostal Zíka, který v základním závodě nastřílel jen 401,6 a postoupil do finále jako sedmý.
V úterý střílí pistoláři, uvidíme, jak dopadnou oni. Ale takového favorita, jako měl náš kraj v Ondrovi v pušce, v pistoli nemáme...
 V úterý nastoupili ke svým soutěžím pistoláři - trochu nás mrzelo, že naše Verča Hrubešová se do nominace nedostala (má už za sebou olympiády v předešlých letech), ale Hana Salavcová z Manušic překvapila a ukázala, že si nominaci zaslouží. V kvalifikaci nastřílela 366 bodů a skončila na výborném druhém místě za reprezentantkou Středovou a před dalšími reprezentantkami a daleko zkušenějšími střelkyněmi. Postoupila tak do finále, tady se jí už ale tolik nevedlo a skončila na sedmém místě. Dominiku Hlavičkovi v dorostencích se už tolik nedařilo - s 337 body skončil na devátém místě a do finále nepostoupil.
 Středa patřila opět pistolářům a to soutěži v MIXu. Hana s Dominikem ve své skupině skončili třetí (711 bodů) a o jejich postupu do finále mezi 5 nejlepších týmů rozhodl jediný bod, o který byli před Plzní. Ve finále už ale na své soupeře nestačili a skončili poslední, takže celkově to bylo v MIXu 5. místo.
Zítra čeká stejná disciplína naše puškaře.
 Ve čtvrtek končily střelecké soutěže na olympiádě MIXem puškařů. V kvalifikaci jsme byli ve skupině s pozdějšími vítězi - Pardubickým krajem. Přesto jsme jim byli důstojnými soupeři a dvojice Karolína Martínková a Ondra Bílek skončila těsně za nimi na druhém místě a vybojovala si postup do finále. Nastříleli jsme slušných 815,3 bodu, více než všechna družstva ve druhé skupině - tam vyhrála Vysočina s 813,2 bodu, druhý kraj Jihočeský měl 813,0 a třetí Plzeňský kraj 812,1. Ve finále ale už se nám tolik nedařilo a skončili jsme na 4. místě (1. Pardubice, 2. Jihočeši a 3. Vysočina). Tedy podobně jako v soutěžích jednotlivců v pušce - základní závod se nám dařil více, než finále.

Zpět na výpis