Výsledky našich na 3. kole Liberecké ligy

Úvod » Aktuality » Výsledky našich na 3. kole Liberecké ligy

Na 3. kole LVL se nám dařilo i nedařilo.
U ležáků potvrdil Petr T. svoji výkonost a opět střelil přes 317 bodů a svou kategorii vyhrál. Po třetím kole svou kategorii vede. Dnes se dařilo Michalovi, který si svou pěknou prací střelil svůj osobák v hodnotě 311,8 bodů a je to pro něj, myslím, pěkná odměna. Tak snad ….
Naproti tomu pak jsme očekávali, že Anička potvrdí svůj úspěch z Plzně, ale bohužel se ji až tak nedařilo a dnes to stačilo pouze na 308,3 bodu.
Jakub střelil lepší výsledek než v Plzni v hodnotě rovných 310 bodů. Kuba je Kuba, musí se naučit reagovat na střely, nebýt zbrklý a pak to možná půjde více s výsledky nahoru.
Tomášovi se oproti včerejšku dařilo podstatně lépe a s výsledkem 312,1 si střelil svůj nový osobák. Že by se začal více snažit a reagoval na rady trenérů? No, uvidíme.
Zklamáním pro hl. trenéra byl Niccolo, který si závod zkazil svou umíněností. Trenér si všiml, že cvaká obráceně a při upozornění na tuto skutečnost měl Niccolo snahu trenéra přesvědčovat o tom, jak mu to takto vychází. Hned další rána ovšem Niccola přesvědčila, že trenér má pravdu. I po závodě po rozhovoru s trenérem se přesvědčil, že pochybil on sám a že trenér jenom přeci ví o střelbě trochu víc než on sám. Tak snad se poučí a vše opět půjde ke zlepšení.
V kategorii do 12 let jsme měli tři nováčky, kteří se střelbě věnují dva měsíce a dnes si šli vyzkoušet, jak se takové závody střílí. Brali jsme to spíše jako takové zpestření od tréninků, ale chlapci celkem mile překvapili. Nejlépe na tom byl Tobiáš, který střelil pěkných 282,2 bodu. Za Tobiášem pak byl Daniel a Tomáš. Ovšem všichni tito chlapci se s prvním závodem poprali statečně, byla na nich vidět radost z provedené práce.  Z pohledu trenérů byl tento závod zvládnutý a do budoucna budeme mít další „želízka“ v ohni. Jen tak dál chlapci. Svůj křest na prvních závodech v roli trenéra úspěšně zvládla naše Markétka.  

V kategorii muži střílel Radek, kterému se vůbec nedařilo a i přesto, že ligu vede, dnes nastřílel pouze 612,6 bodu. Trochu můžeme přihlédnout k tomu, že stavíme střelnici, ale přece jenom reprezentant by měl mít výsledky stabilnější.
Dalším, kdo v této kategorii střílel, byl Pavel B., který střelil 601,7 bodu, zde můžeme přihlédnout k tomu, že Pavel v podstatě netrénuje, ale přesto je schopen střelit přes 600 bodů.
No a nakonec se rozhodl střílet i sám předseda klubu, kterého trápí kolena, ale dnes si řekl, že to zkusí. Výsledek byl sice lepší než před týdnem v Plzni, ale s výsledkem 566,0 bodu spokojený nebyl. Co by také chtěl, když netrénuje a pušku drží v podstatě po roce.
V kategorii dorost - dívky si střelila Nikola svůj osobák v hodnotě 395,6 bodů. Zde by se nám mohlo začít blýskat na lepší časy. Nikola se poslední dobou na trénincích snaží a jak je vidět, je to znát.  
U ostatních děvčat Kačky, Kláry a Marušky jsme čekali víc, ale děvčata se nějak nemohou dostat do pohody a své výsledky navyšovat. Zatím jsme, dá se říct, stále na začátku a tak uvidíme, jak si poradí příští týden na sledovaných závodech reprezentace v Plzni.
V kategorii dorostu – chlapci si Lukáš D. střelil svůj standartní výkon, ale i u něj očekáváme zlepšení. Možná až pochopí, že se na tréninku více střílí a méně mluví, uvidíme.
Petr H. střelil jako Lukáš svůj obvyklý výkon. Petr se snaží, na tréninku se střelbě začal opravdu věnovat, ale stále nemůže překonat tu pomyslnou devadesátku. Právě možná proto, že na ni myslí možná až moc.
Kdo nás ovšem překvapil, byli naši tři nováčci ve stoje v podání nového Honzy, Lukáše a Michala. Honza střílí cca dva měsíce a hned na prvních zkušebních závodech přestřílel svého spolužáka Lukáše D. Lukáš Ch. se snažil, ale chybí mu zkušenosti v této disciplíně, ale byla na něm vidět snaha a to se cení. Je to z našeho klubu snad největší smíšek, který po závodech odchází s úsměvem. A proto ho máme rádi. Trojici uzavírá Michal, od toho jsme čekali, že by se mu napoprvé mohlo celkem zadařit a taky se tak stalo. Michal střílel velmi hezky a s výsledkem 359,9 bodu potvrdil, že mu stoják možná půjde lépe než ležák, i když dnes se mu podařily obě disciplíny.

Závěrem lze zkonstatovat, že se nám někdy daří lépe, někdy hůře, ale je potřeba zapracovat na stabilizaci u střelců, abychom neměli až takové výkyvy. Máme ještě hodně práce před sebou.

Od pistolářů jsme dostali výsledky jejich klání z rychlopalné pistole, kde dnes vyhrál státní trenér p. Putna, za ním na druhém místě skončil Jirka K. a na třetím pistolářský trenér Petr H.. Že by se i trenér začal věnovat své disciplíně? Jirka si pak odpoledne odskočil na mířenku a s výsledkem 547 bodů skončil na 3. místě.
V ženách se zadařilo naší Ireně J., která po pěkném výsledku (pokud přihlédneme k tomu, že se trénuje sama a byla zdravotně indisponována) s nástřelem 540 bodů svou kategorii vyhrála.

Jen tak dál.

Zpět na výpis