Pátek 17. ledna 2020 - Memoriál Emingera

Úvod » Aktuality » Pátek 17. ledna 2020 - Memoriál Emingera

Aby jsme získali více místa na sobotní GP Liberec, závodu 1. kategorie a sledovaném závod reprezentace, uspořádali jsme závody pro kategorie dorostu v pátek. Zároveň jsme tento závod uspořádali ve dvou kategoriích (dorostenky, dorostenci) a dvou disciplínách (VzPu, VzPi) a přidali finále pro všechny kategorie i disciplíny. Výsledky základního závodu najdete zde, finálové výsledky VzPi dorostenky, VzPi dorostenci, VzPu dorky a VzPu dorci. Fotky najdete tady.
Zkoušíme tento formát už podruhé (viz GP Libereckého kraje v Semilech), myslíme si, že je to správná cesta, ale zdá se, že ostatní si to (doufáme, že jen zatím) nemyslí. Účast je menší, než bychom čekali a zdá se, že střelci patří mezi vzorné studenty a neradi se uvolňují ze školy. První směna se totiž ani v Semilech a ani teď v Liberci pro malý počet přihlášených neuskutečnila. Možná to bude spíše nedostatkem času trenérů, než vzornými studenty, nicméně je to tak. Nakonec v Liberci v pátek startovalo 78 střílejících - 32 pistolářů a 46 puškařů. Finále je pro mladé střelce určitě přínosem a už z tohoto důvodu bychom tento formát neradi opouštěli. Na druhé straně finanční zátěž pořadatele je při těchto počtech startujících velká!
Závody probíhaly na pronajatém zařízení SIUS z Polska, ani to nebyla právě nejlevnější záležitost, i když spokojenost s obsluhou a funkcí terčového zařízení byla velká. A radost nám přinesly výkony střílejících a jejich spokojenost. A byli jsme rádi, že se zapojili i zahraniční střelci. Podrobnější informace najdete ve Zpravodajích Memoriálu Emingera.

Zpět na výpis