HODNOCENÍ STŘELECKÉ ČÁSTI SOUSTŘEDĚNÍ 2021 UHERSKÝ OSTROH 1.- 7. SRPNA 2021 - Skupina TOP 5

Úvod » Aktuality » HODNOCENÍ STŘELECKÉ ČÁSTI SOUSTŘEDĚNÍ 2021 UHERSKÝ OSTROH 1.- 7. SRPNA 2021 - Skupina TOP 5
SKUPINA TOP 5
Složení: Radek, Petr, Kačka, Nikča, Iveta
 
Program soustředění
Neděle: Příjezd
Pondělí: KZ 3x15 (modifikace finále 3x40), trojkombinace 3x10 ran (poloha, míření, spouštění – vše odděleně), střelba se cvakáním v polohách.
Úterý: Trojkombinace spojovaná a kompletní v polohách – 3x10, ideomotorický (představový) trénink, střelba většího počtu ran určených hodnot pro různé polohy a střelce od 8 do 10,5 s opakováním s limity nižších hodnot (o 0,5 bodu).
Středa: Střelba se zaměřením na celkovou práci na výstřelu v různých polohách, střelba finále s vypadáváním, střelba se zaměřením na slabší prvky výstřelu. Základy autogenního tréninku.
Čtvrtek: Ideomotorický trénink, střelba modifikovaného finále v polohách kleče a stoje, srovnání výsledků normálního strojového tempa, pomalého a rychlého. Nastřílení co největšího počtu desítek (od první střelené), 20 výstřelů v poloze kleče (po 5ti ranách zrušit polohu) s počítáním pouze první rány po zaujetí polohy.
Pátek: Výstupní KZ 3x15 (jako v pondělí), volné střílení, soutěž dvojic v poloze kleče.
 
Hodnocení:
Snaha využívat elektroniku bohužel kvůli častým poruchám vedla ke snížení efektivity tréninku, z těchto důvodů se v závěru soustředění přešlo na střelbu na papírové terče. V potřebných případech byl využíván Scatt.
V průběhu soustředění probíhala soutěž o cenu pro nejlepšího střelce skupiny – bylo bodované pořadí střelce v dané disciplíně, celkově zvítězil střelec s nejnižším součtem umístění.
 
Soustředění bylo náročné, bohužel kvůli výše zmíněným problémům s elektronikou se nepodařilo naplnit program soustředění zcela. Na druhé straně byl program doplněn o střelbu ze vzduchovky (nerovnoměrně jednotlivými členy skupiny), v některých dnech tak vycházel pro některé účastníky i trojfázový trénink. Večer byl průběh tréninku pravidelně vyhodnocován na poradách trenéra se střelci.
 
Bezprostředně po návratu ze soustředění odjeli střelci do Poděbrad na závod „Potkali se u Kolína“ ve standardu 3x20. Nepředpokládáme vysoké výkony, věříme ve zlepšení po odpočinku a „normálních“ trénincích na ČPM příští týden.

Zpět na výpis