Olympiáda dětí a mládeže 2022 - Kačka přivezla 2 zlaté!

Úvod » Aktuality » Olympiáda dětí a mládeže 2022 - Kačka přivezla 2 zlaté!

Olympiáda dětí a mládeže 2022, která se letos konala v Olomouckém kraji přinesla opět mnoho sportovních neopakovatelných zážitků a výkonů mladých sportovců. ODM se účastnila členka našeho klubu Kačka,

V úterý střílely dívky. Kačka krátce před olympiádou vyměnila zbraň, tato změna nebývá pro důležité závody úplně vhodná, proto jsme očekávali, jak se jí v závodu povede. V základním závodu Kačka skončila na 5. místě a postoupila do finále. Postup do finále byl tedy neskutečným zážitkem. A to jsme netušili, jak to bude dál. Konkurence byla veliká, do finále nastoupily silné soupeřky a  medailistky byly tzv. očekávané. Nikdo na začátku finále netušil, jak moc ude napínavé. Finále se střílelo podle nových pravidel. Postupně začaly vypadávat střelkyně na 8. a 7. místě, pak na 6. a 5. místě. To už jsme si všichni přáli bronzovou medaili. Po dalších ranách již bylo zřejmé, že Kačka bojuje o finále. Napětí se dalo krájet.... Ve finále s Kačkou o zlato střílela Lucka M. Finálový souboj vyhrává střelec, který první dosáhne 16 bodů, když za vyšší ránu získává 2 body, za stejnou ránu získají oba 1 bod. Lucka vedla 15:5 na Kačkou, když Kačku trenér odvolal a cosi jí pověděl. Od té doby byla každá rána Kačky vyšší než Lucky. Souboj srovnala na 15:15, rozhodnout měla poslední rána. To byly nervy nejen pro dívky, ale pro všechny v hale. Poslední výstřel, zásah a v hale se ozvalo burácení příznivců SSK Liberec - JE TO TAM !!!

Ve čtvrtek se střílely mixy, pro nestřelce pár chlapec+dívka. Kačka v mixech střílela s Vojtou Z., který u nás dříve střílel, nyní střílí na SSK Loyd Jablonec nad Nisou. Začátek základního závodu byl těžký, Kačka nebyla ve formě, ale Vojta to podržel. Nakonec se jim podařllo probojovat do finále. To už je soupeři brali vážně. Finále se ji podařilo, hezky se doplňovali a společně vystříleli další zlatou. Kačka i Vojta si tak z ODM 2022 přivezli každý 2 zlaté medaile.