Výsledky našich v Semilech - 27. - 29. října 2023

Úvod » Aktuality » Výsledky našich v Semilech - 27. - 29. října 2023

O prvním sledovaném závodu 1. kategorie v této sezóně jsme už psali (zde), ale nezmínili jsme střelce našeho klubu, kteří si zde vedli opravdu dobře!

V pátek v kategorii dorostenců ve vzduchové pušce si vedli opravdu dobře oba naši střelci, kteří zde stříleli. Péťa Trnovský dokonce celkem jasně zvítězil, když kvalifikaci vyhrál výkonem 409,5 a své umístění potvrdil i vítězstvím ve finále!!! Také Niccolo Mezzina si vedl opravdu dobře - skončil na 4. místě v kvalifikaci (402,0) a také on potvrdil toto umístění ve finále! Paráda :)

V sobotu se střílela jen kategorie mužů a oba naši dorostenci si vyzkoušeli střelbu na 60 ran mezi starší konkurencí. A opět úspěšně - Péťa dokonce v kvalifikaci mezi muži skončil na čtvrtém místě s velmi slušným výsledkem 611,5 bodu a zastřílel si tak opět finále! Niccolo nastřílel také slušně - 598,4 bodu a 22. místo. Ještě lepší výsledek mu zkazila čtvrtá položka, která se mu hodně nepovedla - 94,1 bodu. Do té doby měl položky o hodně větší a byl to velmi slušně rozjetý závod, ale potom už to tak dobře nešlo... Zatím jsme mluvili o našich dorostencích v kategorii mužů, ale střílel také náš muž - Radek Mikulčík. Ten vyhrál s naprostým přehledem a s velkým náskokem před ostatními - nastřílel 625,1 bodu. Kromě mužů střílely i ženy - v této kategorii se sešla obrovská konkurence - z české špičky nescházela snad žádná reprezentantka. Z tohoto pohledu je výkon Kačky Mikulčíkové (střílí už za Duklu Plzeň) hezký - z kvalifikace postoupila ze 7. místa s výkonem 622,5 bodu a ve finále si ještě o jedno místo polepšila!

V neděli mohli oba naši dorostenci střílet opět v kategorii dorostu a určitě by měli opět dobré výsledky. Ale byl to sledovaný a tak dali oba přednost startu opět mezi muži, protože tak se jim budou započítávat výsledky do českého žebříčku pro zařazení do kategeroie M do 18 let. Péťa se neskutečně vytáhnul a ohromným výsledkem 619,9 skončil mezi muži na bronzovém stupínku!!! Take Niccolo nastřílel hezký výsledek - 606,3 bodu. Sice opět měl nejhorší čtvrtou položku, ale tentokrát to bylo "jen" 98,5... Radek dodržel doporučení trenéra a v neděli už nestartoval... V ženách Kačka nezklamala, i když takový výsledek jako v sobotu se jí nepovedl. Nastřílela 619,8 a skončila na 10. místě.

A závěr - velmi úspěšné představení našich střelců na významném závodě. A to přesto, že všichni se podíleli i na zajištění závodu, protože jsme byli jedním z hlavních pořadatelů. Takže příjezd už ve čtvrtek - nejdříve v Liberci a Chrastavě naložit věci, potom v Semilech postavit střelnici. Totéž v opačném pořadí po skončení závodu. A Radek například po všechny dny dělal i rozhodčího na čáře. A trenéři byli zaměstnaní ještě víc a na střelce moc času také nezbývalo - prostě bylo to náročné a je dobře, že jsme to korunovali i nemalými úspěchy.

Zpět na výpis