Pomalu končí malorážková sezóna - informace o tom, jak dál

Úvod » Pro členy » Informace pro střelce » Pomalu končí malorážková sezóna - informace o tom, jak dál

pomalu končí malorážková sezóna, blíží se MČR (Plzeň, 12. – 13. září – bohužel, informace o nominovaných střelcích a časovém programu zatím k dispozici nemáme, ale vypadá to, že by se mohli z našeho klubu nominovat všichni přihlášení). Posledními závody před MČR budou Přezletice nedaleko Prahy v sobotu 5. září. Tam pojedou s Hynkem autem Radek, Kačka, Jana Bublová, Nikča, Klára a Ondra – pravděpodobně na 2. směnu, takže odjezd kolem 8. hodiny – bude ještě upřesněno.

Tréninky malorážky jsou od teď již podle rozpisu, který platil před prázdninami. Postupující na MČR budou mít na trénincích přednost. Jakmile se dozvíme nominaci na MČR, zorganizujeme dopravu - Regner je mimo republiku, ale zájem zúčastnit se projevili již někteří rodiče, takže aut bude k dispozici dostatek, ale dopravu musíme v předstihu dohodnout.

Dále v současné době budeme rozjíždět akci na dovoz ojetých vzduchovek z Německa – kdo máte zájem investovat do sebe nebo svých dětí, dejte vědět. Předpokládáme, že kvalitní vzduchovky s dřevěnou pažbou (včetně juniorských, tedy menších pažeb) by mohly být od 20 tisíc, kovové kolem 30 tisíc. Připomínám, že bez kvalitních vzduchovek na stlačený vzduch prakticky není možné střílet nástřely, blízké absolutním (300 bodů ze 300 možných), které se na významných závodech mládeže celkem běžně (někdy i několik střelců J) střílí. Potvrdí to jistě i Jana Burdová, která se s novou vzduchovkou vloni zvedla o 10 bodů. Takže ještě jednou, kontaktujte mě co nejdříve, abychom mohli akci kulový blesk zahájit. Na druhé straně samozřejmě připomínám, že slušné výsledky přes 290 bodů se dají střílet našimi klubovými vzduchovkami TAU.

A poslední informace se týká tvorby rozpisu tréninků na vzduchovkovou sezónu. Do poloviny září musí dát všichni mladí střelci vědět, kdy nemohou na tréninky, jinými slovy, kdy mají kroužky apod. Předpokládám, že do poloviny září (tj. 15.9.) by už všichni měli znát rozpis svých nestřeleckých aktivit. Prosím nejen o den, ale přesně i hodiny, kdy nemůžou, protože víte, že tréninky vzhledem k omezenému prostoru jsou rozdělovány po hodinách… Kdo se do 15. září neozve, bude do rozpisu zařazen dle našich možností.

A úplně poslední informace – jak to bude po MČR. Po MČR se bude trénovat malorážka ještě jeden týden, potom přichází tréninková pauza, vyplněná účastí na závodech (ale již bez tréninku) každý týden až do 20 října!!! Bude to Hradec Králové, Chrastava, Josefův Důl, Česká Lípa, Nová Paka a další. Mělo by to být období pohodového střílení na závodech, kde už o nic nejde, ale případné vyšší výsledky (které obvykle v tomto období přicházejí) je možné použít pro přihlašování na MČR pro rok 2016. Na závody budou jezdit ti, kteří stříleli malorážku na závodech dosud + Vítek a Anežka. A do toho od října začnou tvrdé tréninky vzduchovky pro všechny dle rozpisu, který bude vycházet z vámi dodaných termínů a našich možností (2x až 3x týdně), včetně zapojení nových zájemců.

Zpět na výpis